Media: Onico Warszawa nad przepaścią, kwalifikacje olimpijskie na start

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

polsatsport.pl: Już w najbliższy piątek reprezentacja Polski rozpocznie kwalifikacje do igrzysk olimpijskich. Na turnieju w Gdańsku zagrają ci sami gracze, którzy rywalizowali w memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Przeciwnikami podopiecznych Vitala Heynena będą kolejno Tunezyjczycy, Francuzi i Słoweńcy.

fivb.org: Rywalizacja o awans na igrzyska olimpijskie będzie toczyła się w sześciu grupach. W Warnie zmierzą się Bułgaria, Brazylia, Egipt i Portoryko; w Rotterdamie Belgia, Holandia, Korea i USA; w Bari Serbia, Włochy, Australia i Kamerun; w Gdańsku powalczą Polska, Francja, Słowenia i Tunezja; w Sant Petersburgu zagrają Rosjanie, Kubańczycy, Irańczycy i Meksykanie; zaś w Ningbo Argentyńczycy, Chińczycy, Finowie i Kanadyjczycy. Z każdej grupy bilety do Tokio wywalczą tylko zwycięzcy.

sport.pl: Polskie siatkarki nie zdołały we Wrocławiu wywalczyć awansu na igrzyska olimpijskie. Droga do Tokio wciąż jest jeszcze przed nimi otwarta. Czy już mamy drużynę na medal ME i na wygranie styczniowej walki o Tokio? – Takie mówienie to by były daleko idące marzenia – podkreśla była rozgrywająca reprezentacji Polski Milena Sadurek.

onicowarszawa.pl: Poważne problemy stołecznej drużyny. Sponsor tytularny i właściciel 100% akcji warszawskiego klubu stoi nad przepaścią i ogłosił upadłość. – Zarząd informuje, że prowadzone są zaawansowane rozmowy z potencjalnymi inwestorami i sponsorami, którzy pozwolą utrzymać aktualny poziom sportowy zespołu. O ich przebiegu będziemy informować na bieżąco – czytamy w oficjalnym komunikacie.

pzps.pl: Reprezentacja Polski kadetów ma za sobą spotkanie sparingowe z Niemcami. Biało-Czerwoni zwyciężyli w trzech setach. Już w najbliższy czwartek polska drużyna rozpocznie kolejną reprezentacyjną przygodę. Podopieczni Marka Skrobota odlatują do Rosji na Memoriał Czesnokowa.

przegladsportowy.pl: Kolejne zagraniczne wzmocnienie Cerradu Czarnych Radom. Na związanie się z polską drużyna zdecydował się siatkarz rodem ze Słowenii Alan Sket. Przyjmujący w ostatnich sezonach występował na parkietach w Turcji.

youtube.com/Radio Centrum: Wilfredo Leon stał się reprezentantem Polski. Wielka w tym zasługa jego menedżera – Andrzeja Grzyba. O kulisach opowiedział w obszernym wywiadzie.