Media: Pierwsza porażka Polaków w Japonii. Światełko w tunelu dla stołecznej drużyny

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

fivb.org: Trwa trzeci dzień rywalizacji w Pucharze Świata. Reprezentacja Polski po dwóch zwycięstwach z Tunezją i Japonią musieli uznać wyższość reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Sobotnim rywalem podopiecznych Vitala Heynena będzie Argentyna.

wpolityce.pl: Dobre wiadomości ze stolicy. Wszystko wskazuje na to, że stołeczny klub znalazł nowego sponsora. Ma nim być firma Westminster specjalizująca się w wynajmie mieszkań. To alternatywa dla marki Onico, która ogłosiła upadłość.

lsk.plps.pl: Już 6 października meczem o Superpuchar Polski rozpoczną się zmagania w Lidze Siatkówki Kobiet w sezonie 2019/2020. W Kaliszu zmierzą się ŁKS Commercecon Łódź i Grupa Azoty Chemik Police. Sponsorem rywalizacji została marka PreZero.

plusliga.pl: PlusLiga zyskała nowego sponsora. Jest nim marka 4F, która podpisała dwuletni kontrakt. – Jestem dumna z podpisanego właśnie kontraktu z Polską Ligą Siatkówki, który pozwoli nam zaprezentować naszą pasję do sportu fanom piłki siatkowej. Dynamiczny rozwój naszych umiejętności i poszerzanie kompetencji o kolejne dyscypliny to aspekt, na który stawiamy – mówiła Ranita Sobańska, członek zarządu OTCF S.A.

sport.pl: Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn-Koźle ma problem. Na opuszczenie drużyny i wybranie drogi rosyjskiej zdecydował się podstawowy przyjmujący Sam Deroo. Zarząd kędzierzyńskiej ekipy boryka się z brakiem klasowych graczy na rynku, gdyż na tym etapie okienka transferowego trudno o wysoką jakościowo ofertę.

volleyball.it: Już po raz 24. zostanie rozegrany Superpuchar Włoch. Turniej ten w Italii ma o tyle nietypową formułę, że o tytuł walczą aż cztery drużyny. W tym roku będą to Cucine Lube Civitanova, Sir Safety Conad Perugia, Itas Trentino oraz Leo Shoes Modena. Rywalizacja będzie toczyć się 1 i 2 listopada w Modenie.

youtube.com/Titans Volleyball: Bartosz Kurek wrócił do gry po kontuzji i pokazał się z bardzo dobrej strony. Warto zobaczyć, jak walczył z Japonią.