Media: Pierwsze decyzje Heynena

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Siatkarska Liga Narodów w tym roku debiutuje w rozgrywkach reprezentacyjnych, zastępując Ligę Światową i World Grand Prix. Poznaliśmy już terminarz rywalizacji kobiet. Polskie siatkarki będą rywalizowały między innymi w Bydgoszczy. –  Jestem bardzo zadowolony, że nasze miasto będzie gościć jedne z najlepszych zespołów świata. Będzie to doskonała promocja Bydgoszczy – powiedział prezydent miasta Rafał Bruski.

polsatsport.pl: Poznaliśmy nowego selekcjonera reprezentacji Polski, został nim Vital Heynen. Belg zdradził już nazwisko pierwszej osoby, która pomagać mu będzie w pracy z kadrą. Jest to statystyk PGE Skry Bełchatów Robert Kaźmierczak. Kolejne personalia mają zostać ujawnione w najbliższych dniach.

cev.lu: Za nami kolejny tydzień z siatkarską Ligą Mistrzyń. Nie mamy niestety zbyt wielu powodów do zadowolenia. Porażki zanotowały ekipy z Rzeszowa i Łodzi. Po pięciosetowym boju zwycięstwo wymęczył Chemik Police, który rywalizował z ekipą z Bułgarii.

luczniczkabydgoszcz.pl: Afera dopingowa w Łuczniczce Bydgoszcz. Złamania przepisów antydopingowych miał się dopuścić Jakub Rohnka. Siatkarz został zawieszony do czasu ogłoszenia oficjalnego stanowiska przez agencję antydopingową.

developres.rzeszow.pl: Natalia Gajewska zmienia barwy klubowe. Siatkarka Developresu SkyRes Rzeszów została wypożyczona. Od początku lutego oficjalnie jest zawodniczką Volley Soverato – klubu, który występuje na zapleczu włoskiej Serie A.

federvolley.it: Włoska federacja siatkówki poinformowała, że nie rozpoczęła jeszcze sprzedaży biletów na mistrzostwa świata. To oficjalna przestroga dla kibiców, gdyż na rynku miały już pojawić się wejściówki z nieoficjalnych źródeł, które nie będą uprawniać do wejścia na czempionat.

pilkanahali.pl: Trwają zapisy na Siatkarki Speed Dating. Wydarzenie będzie miało miejsce 14 lutego w Warszawie.

youtube.com/Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: Kanada została ostatnim uczestnikiem tegorocznego Memoriału Wagnera. Wpadnijcie na trybuny, bo zaprasza sam Stephane Antiga!