Media: Pierwsze medale rozdane, a powołania wysłane

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

lsk.plps.pl: Wszystkie karty w Lidze Siatkówki Kobiet rozdane. Mistrzem Polski zostały siatkarki ŁKS Commercecon Łódź, srebro zawisło na szyjach zawodniczek Grot Budowlani Łódź, a brąz wywalczył Developres SkyRes Rzeszów. Ekipa z Ostrowca pożegnała się z rozgrywkami kosztem Wisły Warszawa.

plusliga.pl: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w rywalizacji o złoto PlusLigi prowadzi z ONICO Warszawa już 2:0. W rywalizacji o brąz o krok od medali jest Jastrzębski Wegiel, który po pasjonującym widowisku pokonał po raz drugi pokonał Aluron Virtu Warta Zawiercie.

pasja.azs.pl: Nowe wyzwanie Pawła Woickiego. Rozgrywający Indykpolu AZS-u Warszawa będzie szkoleniowcem reprezentacji Polski podczas letniej uniwersjady. – Jestem bardzo szczęśliwy, że to mnie została powierzona misja prowadzenia drużyny w trakcie uniwersjady. Trener Vital Heynen zapowiedział, że będzie się blisko przyglądał naszej kadrze i nas wspierał – podkreślił.

pzps.pl: Juniorzy rozpoczynają przygotowania do mistrzostw świata U-21 w Bahrajnie, które rozgrywane będą w lipcu. Trener Michał Bąkiewicz rozesłał pierwsze powołania do szerokiego składu. 12 maja młodzi reprezentanci Polski zjadą się do Zakopanego, gdzie rozpoczną pierwsze zgrupowanie.

volleyball.it: Gianlorenzo Blengini odkrył karty i ogłosił pierwsze powołania do reprezentacji Włoch na sezon 2019, czyli na Siatkarską Ligę Narodów. Selekcjoner reprezentacji Włoch postawił na młodość. Wciąż nie wiadomo, czy w drużynie narodowej będzie występował Osmany Juantorena. Przyjmujący podejmie ostateczną decyzję tuż po zakończeniu rozgrywek ligowych.

legavolley.it: Rozpoczęła się rywalizacja o złoto we włoskiej Serie A. Wyśmienitą dyspozycję pokazali siatkarze z Perugii, którzy w bardzo dobrym stylu, po jednostronnej potyczce pokonali Cucine Lube Civitanova. Drugi mecz zaplanowano na 5 maja.

youtube.com/FIVB Volleyball: Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna rywalizacja w Lidze Narodów. Zobaczcie, co zaplanowano!