Media: Pierwsze medale rozdane. Efimienko-Młotkowska po operacji

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

przegladsportowy.pl: Od piątku polscy siatkarze w Melbourne powalczą o kolejne bardzo ważne punkty w Siatkarskiej Lidze Narodów. Vital Heynen zdecydował się na kolejne roszady w składzie. Do drużyny dołączyli Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka, Marcin Janusz i Paweł Zatorski. Wiadomo już, że po zakończeniu zmagań w rozgrywkach VNL polscy zawodnicy dostaną urlop, a następnie spotkają się na zgrupowaniu w Zakopanem.

polsatsport.pl: Polskie siatkarki zakończyły zmagania w Siatkarskiej Lidze Narodów, a Zuzanna Efimienko-Młotkowska niemal prosto z hali trafiła do szpitala. Okazuje się, że polska siatkarka w rozgrywkach występowała pomimo kontuzji. W jednym z łódzkich szpitali zawodniczka przeszła zabieg, który zakończył się sukcesem.

cev.lu: W cieniu Siatkarskiej Ligi Narodów toczyła się również rywalizacja w europejskich zmaganiach reprezentacyjnych. W tegorocznej edycji Golden European League mężczyzn zwyciężyli Estończycy przed Czechami i Turkami. Wśród kobiet najlepsze były Bułgarki, Węgierki i Czeszki. W Silver European League z kolei Chorwaci wyprzedzili Białoruś i Łotwę, a Szwedki stanęły na podium z Austriaczkami i Albankami.

treflproxima.pl: Poważna przebudowa Trefla Proximy Kraków. Z małopolskim zespołem pożegnało się aż siedem zawodniczek. Ubiegłoroczny beniaminek nie zdecydował się na przedłużenie współpracy z Darią Paszek, Kingą Wysokińska, Sarah Clement, Zsuzsanną Tálas, Jowitą Jaroszewicz, Paulą Słonecką, Rebeccą Pavan oraz Agnieszką Woźniak.

pzps.pl: Za nami zmagania w XXIII Mistrzostwach Polski Oldboyów. Do tegorocznej rywalizacji w Kędzierzynie-Koźlu przystąpiło aż 572 graczy. Triumfowali siatkarze z Rybnika, Szczecina, Kędzierzyna-Koźla, Jaworzna, Pobiedzisk oraz Jastrzębia-Zdroju.

plusliga.pl: Tuż przed mistrzostwami świata polscy siatkarze rozegrają dwa spotkania sparingowe. W Ostrowcu Świętokrzyskim zmierzą się z Czechami, a w Szczecinie z reprezentacją Belgii. W sprzedaży są już bilety na te potyczki.

youtube.com/CEV: Jak one się cieszyły. Zobaczcie radość Bułgarek po wygraniu Golden European League!