Media: Pierwsze skutki afery w kadrze siatkarek – asystent stracił posadę

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

przegladsportowy.pl: – Z tego, co widzę, w oświadczeniu nie chodzi o to, żeby wskazać konkretny problem, tylko wywołać wrażenie totalnej katastrofy w drużynie i polskiej siatkówce – mówi na łapach Przeglądu Sportowego Jacek Nawrocki, odnosząc się do zarzutów polskich kadrowiczek. Selekcjoner poinformował również, że jeden z jego asystentów oskarżany o romans z zawodniczką zrezygnował już z pracy w drużynie narodowej.

plusliga.pl: Mimo problemów organizacyjnych tuż przed startem sezonu PROJEKT Warszawa świetnie radzi sobie w pierwszych kolejkach. Ekipa ze stolicy jest aktualnym liderem i ma tyle samo punktów, co Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Stawkę zamyka zespół z Będzina, który nie zdołał jeszcze wywalczyć ani „oczka”.

sport.pl: Maciej Muzaj po raz pierwszy w karierze zdecydował się na występy poza granicami kraju. Postawił na Rosję i póki co okazuje się, że był to strzał w dziesiątkę. – Czy jesteśmy uzależnieni od Muzaja? W nowoczesnej siatkówce każda drużyna posiada i powinna posiadać lidera. Muzaj gra, cieszy się nią, to daje nam rezultaty – ocenił trener Jurij Melniczuk.

polsatsport.pl: Vital Heynen po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego podjął nowe wyzwanie, jakim jest prowadzenie włoskiej Perugii. Dopiero piąte miejsce w tabeli po pierwszych kolejkach wzbudza niezadowolenie władz klubu. – Wynik i tak jest niezły, biorąc pod uwagę to, co zobaczyłem na boisku. Heynen desygnował do gry starannie wybrany skład, więc wszystko powinno działać jak w szwajcarskim zegarku, a tak nie było – ocenił prezes Gino Sirci.

volleyball.it: Bartosz Kurek bardzo dobrze rozpoczął sezon we Włoszech. Polski atakujący po czterech kolejkach spotkań jest liderem klasyfikacji najlepiej punktujących graczy, z 90 „oczkami” na koncie. Jego drużyna jednak nie radzi sobie najlepiej i aktualnie zajmuje dopiero 11. miejsce w tabeli włoskiej Serie A.

lsk.plps.pl: Po sześciu rozegranych meczach liderem tabeli Ligi Siatkówki Kobiet jest Developres SkyRes Rzeszów. Aktualnie na podium znajdują się jeszcze Grupa Azoty Chemik Police oraz Grot Budowlani Łódź. Słaby początek zanotował beniaminek ze stolicy, które jak dotąd nie zdołały jeszcze zapunktować.

youtube.com/Fundacja Herosi: Ten kalendarz to nie lada gratka dla wszystkich kibiców siatkarskiej reprezentacji Polski. Warto go mieć, tym bardziej, że dzięki niemu można pomóc chorym dzieciakom.