Media: Pierwszy tytuł w sezonie Joanny Wołosz

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

legavolleyfeminile.it: Joanna Wołosz wywalczyła w Superpucharze Włoch. Ekipa z Conegliano w trzech setach pokonała zespół z Novary. – Pierwszy cel został osiągnięty, ale trzeba zachować spokój, myśląc o przyszłości. Nie możemy się zatrzymywać – mówiła po meczu polska rozgrywająca.

plusliga.pl: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wychodzi na pozycję lidera PlusLigi. Na podium plasują się jeszcze Projekt Warszawa oraz Indykpol AZS Olsztyn. Tabelę zamyka ekipa z Będzina, która wciąż nie zdołała wywalczyć nawet „oczka”.

pzps.pl: Zmiany w Radzie Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki. Andrzej Gołaszewski pozostaje na stanowisku przewodniczącego. – Cieszę, że będę mógł współpracować z nową radą i liczę, że będzie ta współpraca układała się tak dobrze, jak w poprzedniej kadencji – zaznaczył Paweł Zagumny.

lsk.plps.pl: Zmiana na stanowisku szkoleniowca E.Leclerc Radomki Radom. Działacze nie mają powodów do zadowolenia, więc już na tym etapie sezonu zdecydowali się dokonać zmian personalnych. Nowym trenerem radomskiej ekipy został Adam Grabowski. – To bardzo doświadczony szkoleniowiec, mający za sobą wiele lat pracy w różnych klubach w Polsce – powiedział Łukasz Kruk, Dyrektor Klubu E.Leclerc Radomka Radom.

sport.pl: Bartosz Kurek kontynuuje doskonałą grę w Serie A. Polski atakujący zdobył w spotkaniu 19 punktów. To najlepszy wynik ligowy. Wreszcie dobra gra przełożyła się też na zwycięstwo ekipy z Monzy. Z bardzo dobrej strony pokazał się też Bartosz Bednorz, który zgarnął pierwszą statuetkę MVP.

polsatsport.pl: Kto powinien zostać sportowcem roku? Na razie wytypowano dwudziestu nominowanych sportowców. W gronie najlepszych znaleźli się Wilfredo Leon oraz Malwina Smarzek-Godek. Ekipa siatkarzy ma również szanse zostać wybrana najlepszą drużyną roku.

youtube.com/Titans Volleyball: Jak oni to obronili? Musicie zobaczyć te niesamowite akcje w obronie!