Media: PlusLiga nigdy nie przestanie zaskakiwać

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

kspsstocznia.pl: Stocznia Szczecin wycofuje się z PlusLigi. Po próbach ratowania klubu i szukania pomocy wśród innych klubów najwyższej klasy rozgrywkowej, zarząd został zmuszony wycofać zespół z rywalizacji. – Niestety w obecnej chwili klub potrzebował realnego szybkiego wsparcia finansowego, by w miarę normalnych warunkach dotrwać do stycznia 2019 roku – czytamy w oświadczeniu.

jastrzebskiwegiel.pl: Wszystko wskazuje na to, że Ferdinando de Giorgi opuści Jastrzębski Węgiel. Trener zwrócił się się do klubu z prośbą o rozwiązanie kontraktu. Ostateczna informacja ma zostać przedstawiona w kolejnym komunikacie. Spekuluje się, że trener de Giorgi ma przejąć włoski klub Cucine Lube Civitanova.

assecoresovia.pl: Rafael Redwitz odchodzi z Resovii. To kolejna roszada w rzeszowskim klubie, który fatalnie rozpoczął sezon. Choć nie upłynęła jeszcze połowa sezonu zmieniono już szkoleniowca oraz prezesa. Na razie nie wiadomo w jakiej drużynie doświadczony rozgrywający będzie kontynuował karierę sportową.

onicowarszawa: W związku z przejęciem dwóch zawodników ze Stoczni Szczecin z zespołem Onico Warszawa pożegnał się Bruno Romanutti. Zarząd zdecydował, że najlepszą opcją dla obu stron będzie rozwiązanie umowy. Argentyński siatkarz będzie reprezentował barwy AZS-u Częstochowa. 

volleywroclaw.pl: Przykre informacje z Wrocławia. Kontuzji doznała Klaudia Felak, przyjmująca wrocławskiej drużyny. Włodarze klubu w zaistnialej sytuacji stanęli na wysokości zadania i postanowili złożyć siatkarce propozycję przedłużenia kontraktu do końca przyszłego sezonu.

chemik-police.com: Było o pożegnaniach, czas na wzmocnienia. Chemik Police ma nową zawodniczkę. Barwy mistrza Polski będzie reprezentować Chorwatka Sanja Gamma (Popović). Doświadczona siatkarka występowała już w Polsce m.in. w Muszynie i Łodzi.

youtube.com/Onico Warszawa: Szlachetne serca siatkarzy ONICO Warszawa i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Zobaczcie co przygotowali w tym roku!