Media: Polacy sparują, Polki walczą w VNL, a karuzela transferowa gna jak szalona

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Po dwóch meczach sparingowych z Kanadą (przegranym 1:3 i wygranym 3:2) Vital Heynen podał wstępny skład reprezentacji Polski na pierwszy weekend rywalizacji w Siatkarskiej Lidze Narodów. Pierwszymi przeciwnikami biało-czerwonych będą Rosjanie, Kanadyjczycy i Koreańczycy.

fivb.org: Polskie siatkarki z dwoma porażkami i zwycięstwem na koncie, kontynuują rywalizację w Siatkarskiej Lidze Narodów. We wtorek podopieczne Jacka Nawrockiego będą walczyć z Chinkami, w środę z Serbkami, a w czwartek z reprezentacją Tajlandii.

przegladsportowy.pl: Aleksandra Jagieło zdecydowała się na zakończenie kariery sportowej. Utytułowana przyjmująca postanowiła jednak nie rozstawać się z bielską siatkówką i zostanie dyrektorem sportowym.

volleyball.it: Ciekawa zmiana personalna we włoskiej Serie A. Ivan Zaytsev zdecydował się opuścić ekipę z Perugii i przywdziać nowe barwy. Został siatkarzem Modeny. Szkoleniowcem ekipy z Emilii Romanii będzie Julio Velasco.

wordofvolley.it: Decyzję o swojej klubowej przyszłości podjęła także Joanna Wołosz. Polska rozgrywająca zdecydowała się na przedłużenie umowy z Imoco Volley Conegliano. Siatkarka będzie kontynuować przygodę w drużynie, z którą w minionym sezonie wywalczyła mistrzostwo.

assecoresovia.pl: Ekipa z Rzeszowa wzmacnia się. Do drużyny z Podkarpacia dołączyli amerykański rozgrywający Kawika Shoji, jego rodak występujący na pozycji środkowego David Smith oraz australijski libero Luke Perry.

youtube.com/Polska Siatkówka: 26 i 27 maja w Krakowie Siatkarska Liga Narodów. Zobaczcie, dlaczego warto odwiedzić miasto Kraka.