Media: Polacy wciąż w walce o ME, CEV nie ułatwia

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: W walce o mistrzostwo Europy pozostały cztery drużyny: Francja, Serbia, Słowenia i Polska. Największą niespodzianką jest obecność w tym gronie Słoweńców, którzy wyeliminowali w meczu ćwierćfinałowym reprezentację Rosji. – W naszej drużynie jest więcej indywidualności i dobrze prezentujemy się jako grupa – podkreśla Marcin Komenda.

cev.lu: Formuła mistrzostw Europy nie sprawdza się. Polacy utknęli na trasie między Amsterdamem a Lubljaną z powodu strajku linii lotniczych. Z pomocą ruszył premier Mateusz Morawiecki, którzy udostępnił polskim siatkarzom samolot rządowy.

plusliga.pl: Kapitan spełnił swoją rolę. Podczas lotniskowego zamieszania w Amsterdamie to Michał Kubiak zainterweniował u Ryszarda Czarneckiego, który pośredniczył w kontakcie z Kancelarią Premiera. – Muszę powiedzieć, że fantastycznie zachowała się i spisała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. W ogóle nie musiałem nikogo do niczego namawiać – mówi europoseł i wiceprezes PZPS.

us10.campaign.archive.com: Selekcjoner reprezentacji Włoch podał skład swojej drużyny na Puchar Świata. Gianlorenzo Blengini delegował do azjatyckiej rywalizacji drugi garnitur Italii. W drużynie narodowej zadebiutuje Holender Dick Kooy, który zdecydował się na zmianę obywatelstwa.

volleyball.it: Irański zaciąg Indykpolu AZS Olsztyn. Do drużyny z Warmii dołącza Seyed Mohammad Mousavi Eraghi. Środkowy po raz pierwszy w swojej karierze będzie występował poza ojczyzną.

pzps.pl: To już koniec AZS-u Częstochowa. Komisja Licencyjna zdecydowała się na nieprzyznanie licencji na grę w I lidze utytułowanemu klubowi, który od wielu lat boryka się z ogromnymi problemami finansowymi.

lkscommerceconlodz.pl: Marta Wójcik zdecydowała się na zawieszenie kariery sportowej. Utytułowana rozgrywająca boryka się z urazami, przedłuża się jej powrót do pełnej sprawności. – Do końca wierzyłam, że przedłużające się problemy zdrowotne nie zakłócą mojego powrotu na boisko. Niestety, nie otrzymałam zgody na wyczynowe trenowanie – napisała w oświadczeniu zawodniczka.

youtube.com/Polska Siatkówka: Polacy zapoznali się już z halą w Ljubljanie. Są gotowi na rywalizację półfinałową ze Słowenią.