Media: Polacy wolą planszówki od leżaków. Wielka szansa dla Radomia

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

fivb.org: Polacy w udany sposób rozpoczęli zmagania na mistrzostwach świata. Mają na swoim koncie zwycięstwa z reprezentacjami Kuby i Portoryko. Ich trzecim przeciwnikiem będzie Finlandia. W dotychczas rozegranych meczach bardzo ciekawie potoczyło się starcie bułgarsko-irańskie zakończone na korzyść Azjatów. Brazylijczycy po pięciu setach pokonali Francuzów, zaś USA potrzebowało tie-breaka, by wygrać z Australią.

polsatsport.pl: Radom i Rzeszów to gospodarze Klubowych Mistrzostw Świata, które na przełomie listopada i grudnia będą rozgrywane w Polsce. W turnieju weźmie udział osiem zespołów. Obok Asseco Resovii i PGE Skry, będą to Zenit Kazań, Sada Cruzeiro, Cucine Lube Civitanova, Khatam Ardakan, Fakieł Nowy Urengoj  oraz ekipa, która otrzyma dziką kartę.

ivolleymagazine.it: Ewelina Brzezińska znalazła nowy klub. Polska przyjmująca w przyszłym sezonie będzie występować w lidze włoskiej i reprezentować barwy Sigel Marsala Volley. Zawodniczka w minionym sezonie występowała w rozwiązanym Treflu Proximie Kraków.

pzps.pl: Polskie juniorki, które na mistrzostwach Europy wywalczyły brązowe medale, wróciły do Polski. – Na lotnisku przywitało nas tak wiele osób i absolutnie się tego nie spodziewałyśmy. Cieszymy się, że nasz medal jest radością dla sporej grupy osób, bo dla nas jest przede wszystkim dowodem na to, że możemy bić się z każdym – mówiła Zuzanna Górecka, przyjmująca polskiej drużyny narodowej.

onet.pl: Mistrzostwa świata to długi i intensywny turniej. Polscy siatkarze dzień wolny od meczów wykorzystali na odpowiadanie na pytania dziennikarzy, gry planszowe i oglądanie seriali. W wolnych chwilach kadrowicze natomiast o dziwo nie korzystają z uroku Złotych Piasków. – Leżaki na plaży są płatne, więc i tak nie korzystamy – żartował środkowy Jakub Kochanowski.

plusliga.pl: Paweł Zagumny zdecydował się na zostanie ambasadorem klubu KS Metro Warszawa. – Od lat obserwowałem Klub Metro, nie bez powodu wychowankami tego Klubu będą moi siostrzeńcy i córka. Widzę, że pracuje tu doświadczona i pełna pasji kadra trenerska, a Klub otoczony jest pełnymi zapału i chęci do pracy ludźmi. Jestem przekonany, że nasza wspólna praca przyniesie wymierne korzyści już niebawem – podkreśla były siatkarz.

youtube.com: Jak dobrze znają się reprezentantki Polski? Całkiem nieźle! Zresztą przekonajcie się sami.