Media: Polacy ze srebrem Pucharu Świata

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia

fivb.org: Reprezentacja Polski zakończyła swój udział w Pucharze Świata na drugim miejscu. Najlepsi w japońskich zmaganiach okazali się siatkarze z Brazylii, którzy nie przegrali ani jednego meczu. Na najniższym stopniu podium zameldowali się Amerykanie.

lsk.plps.pl: Wystartowały zmagania w Lidze Siatkówki Kobiet. W pierwszej kolejce zwycięstwa odniosły oba zespoły z Łodzi, wrocławianki, rzeszowianki, policzanki oraz zawodniczki z Bielska-Białej. Druga kolejka wystartuje w piątek 18 października.

plusliga.pl: PlusLiga z nowym sponsorem. Na podpisanie czteroletniej umowy zdecydowały się zakłady bukmacherskie STS. – Jestem bardzo zadowolony z podpisania umowy z tak uznaną mark na rynku, jaką jest STS. Kolejny silny partner wspierający PLS oraz PlusLigę, Ligę Mistrzów Świata powoduje, że nasze rozgrywki nabierają rozpędu – ocenił Paweł Zagumny.

onico.pl: Wciąż niepewna jest przyszłość Onico Warszawa. Dwóch zawodników zdecydowało się na rozwiązanie kontraktu i opuszczenie stołecznego zespołu. Z ekipą pożegnali się Bram van dem Dries oraz Piotr Łukasik. Ten drugi występować będzie w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

zaksa.pl: Działacze ekipy z Kędzierzyna-Koźla znaleźli następce Sama Deroo. Na podpisanie umowy z zespołem zdecydował się Włoch Simone Parodi. – Już kilka lat temu stałem przed szansą gry w ZAKSIE dlatego też, kiedy propozycja pojawiła się ponownie zgodziłem się niemal natychmiast – przyznał przyjmujący.

przegladsportowy.pl: Zainaugurowano rozgrywki siatkarek we włoskiej Serie A. W pierwszej kolejce spotkały się dwie polskie rozgrywające – Joanna Wołosz i Katarzyna Skorupa. Górą okazała się ta młodsza. Savino Del Bene Scandici, w którym występują Agnieszka Kąkolewska i Magdalena Stysiak zwyciężyło 3:2, z kompletu punktów mogą cieszyć się zaś Malwina Smarzek i Zuzanna Górecka.

youtube.com/Aluron Virtu CMC: Coraz bliżej startu PlusLigi. Na kolejne wzmocnienie zdecydowali się działacze ekipy z Zawiercia. Do zespołu dołączył doświadczony bułgarski przyjmujący Nikołaj Penczew.