Media: Polki na ostatniej prostej przed ME – jest zwycięstwo

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

polsatsport.pl: Trener Jacek Nawrocki odsłonił karty i podał skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy. Fazę grupową rozgrywaną w łódzkiej Atlas Arenie Biało-Czerwone rozpoczną już 23 sierpnia meczem ze Słowenią. Ich rywalkami na pierwszym etapie turnieju będą również Portugalki, Ukrainki, Belgijki i Włoszki.

pzps.pl: Polskie siatkarki na ostatniej prostej przed rozpoczęciem mistrzostw Europy. W ramach przygotowań podopieczne Jacka Nawrockiego rywalizują towarzysko z reprezentacją Niemiec. W pierwszym meczu Biało-Czerwone wygrały 3:2. W piątek drugi sparing.

pb.pl: Warszawski klub ma coraz mniej czasu na znalezienie nowego sponsora. Nawet jeśli marka Onico przetrwa i zostanie uratowana, a pisze się o tym, że zostanie przejęta przez Eneris, raczej nie będzie wspierać drużyny siatkarskiej. Według informacji Pulsu Biznesu „nowych potencjalnych inwestorów odstrasza zadłużenie, które ma klub względem aktualnego właściciela. Gdyby zostało przynajmniej w części umorzone, szansa na uratowanie klubu znacząco by wzrosła”.

przegladsportowy.pl: Bartosz Bednorz był zaskoczony brakiem powołania na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. – Kiedy trener oznajmił mi decyzję w pierwszej chwili aż straciłem oddech z wrażenia. Wydawało mi się, że zrobiłem wszystko, by znaleźć się w tej kadrze – ocenił siatkarz. Zawodnik włoskiej Modeny jest gotowy na występ w mistrzostwach Europy.

treflgdansk.pl: Mateusz Janikowski ostatnim zawodnikiem, który dołącza do Trefla Gdańsk. Młody przyjmujący został wypożyczony ze stolicy do pomorskiej drużyny na dwa sezony.  – Mateusz ma bardzo dobrą technikę, dlatego idealnie wpisał się w moją koncepcję drużyny, według której zawodnicy na każdej pozycji uzupełniają się nawzajem. Według mnie pod względem technicznym jest najlepszym graczem w swoim roczniku – ocenił Michał Winiarski.

stuttgarts-schoenster-sport.de: Komplikacje w składzie Alianz MTV Stuttgart. Wszystko za sprawą doświadczonej rozgrywającej Kathleen Weiss, która dość niespodziewanie, mimo podpisanego kontraktu na nowy sezon, zdecydowała się na zakończenie kariery sportowej. Utytułowana zawodniczka postanowiła wrócić do Schwerina i wstąpić do szkoły policyjnej.

youtube.com/Asseco Resovia Rzeszów: W stolicy Podkarpacia powstał niesamowity mural. Zobaczcie, jak do tego doszło!