Media: Polki poznały olimpijska drogę

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia

lsk.plps.pl: Polskie siatkarki poznały przeciwniczki w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Biało-Czerwone będą rywalizować z Azerbejdżanem, Belgią, Bułgarią, Chorwacją, Niemcami i Turcją. Bilety do Tokio wywalczy tylko ekipa zwycięska.

plusliga.pl: Za nami pierwsza kolejka PlusLigi. Najbardziej niespodziewany przebieg miało spotkanie ekip z Katowic i Rzeszowa. Po pięciosetowym boju górą okazał się GKS. W środę kolejne potyczki. Ze szczególną uwagą można spoglądać w kierunku Zawiercia, gdzie Aluron zagra z Indykpolem AZS Olsztyn.

polsatsport.pl: Zachowanie Lucasa podczas dekoracji na Pucharze Świata wzbudził sporo kontrowersji. – Jako że jesteśmy numerem jeden w kategorii sportów rodzinnych, naszym priorytetem jest służyć jako wzór dla nowych fanów siatkówki. Mając to na uwadze, jesteśmy rozczarowani gestem sportowca. Aż do momentu zakończenia naszego śledztwa nie będzie dalszych komentarzy – napisała konfederacja.

fivb.org: Zakończyły się Wojskowe Igrzyska Sportowe. Podczas rywalizacji w Wuhan najlepsi okazali się siatkarze z Chin, którzy w finale pokonali Koreę Południową 3:1 oraz siatkarki Brazylii, które w decydującym starciu rozprawiły się z Chinkami.

pzps.pl: Polski Związek Piłki Siatkowej nawiązał bardzo ważną współpracę w kontekście przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. – Takasaki gwarantuje nam wspaniałe warunki do pracy przed najważniejszą dla nas imprezą ostatnich lat. Znamy to miasto bardzo dobrze, a dodatkowo przemawia za nim świetna lokalizacja, gdyż od Tokio dzieli go zaledwie ok. 100 km – powiedział Jacek Kasprzyk.

przegladsportowy.pl: Wilfredo Leon zmieni barwy klubowe? Kusi go Rosja. – Owszem, rozmawiamy z Zenitem Kazań, Zenitem Sankt Petersburg i Perugią. Padły propozycje „gazpromowskie”, ale jest za wcześnie, żeby o tym mówić. Jestem w Rosji, spotykam się z przedstawicielami wszystkich klubów, które są zainteresowane – zdradza menedżer zawodnika Andrzej Grzyb.

youtube.com/Polska Siatkówka: To był bardzo dobry sezon polskiej reprezentacji. Przeżyjmy to jeszcze raz.