Media: Polki poznały rywalki w drodze na IO

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

polsatsport.pl: Już w najbliższą sobotę Polski Związek Piłki Siatkowej będzie świętować 90-lecie. Z tej okazji organizowane są Siatkarskie Plusy – Gala 90-lecia Polskiej Siatkówki i 20-lecia sponsoringu Polskiej Siatkówki przez markę Plus. – To będzie szalona noc – zapowiada Jerzy Mielewski.

pzps.pl: Poznaliśmy ostateczny scenariusz kwalifikacji do najbliższych igrzysk olimpijskich, które będą odbywać się w Tokio. Polki będą walczyć o awans na najważniejszą imprezę czterolecia za sprawą rezygnacji kubańskiej federacji.

plusliga.pl: Po przerwie świątecznej wznawiane są rozgrywki PlusLigi. Z poważnymi problemami musi mierzyć się PGE Skra Bełchatów, którą dopadła plaga kontuzji. Na urazy narzekają Mariusz Wlazły, Artur Szalpuk, Robert Milczarek i Patryk Czarnowski. W piątkowym meczu bełchatowianie będą rywalizować w Sosnowcu z MKS-em Będzin.

przeglasportowy.pl: Gorąco zrobiło się wokół Andrei Anastasiego. Włoski szkoleniowiec przymierzany jest do transferu wewnątrz PlusLigi. Według spekulacji medialnych były selekcjoner reprezentacji Polski miałby zmienić Trefl Gdańsk na ONICO Warszawa.

gwardiawroclaw.pl: Poważne problemy pierwszoligowej KS Gwardii Wrocław. Wielosekcyjny klub z ogromnymi tradycjami może zostać bez dachu nad głową. Trwają wielostronne rozmowy, które mają doprowadzić do osiągnięcia konsensusu i kontynuowania współpracy pomiędzy klubem a miastem.

lsk.plps.pl: Przetasowania personalne w Lidze Siatkówki Kobiet. Na zmianę barw klubowych zdecydowała się Anna Miros. Doświadczona zawodniczka postanowiła przejść z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski do Energi MKS Kalisz.

youtube.com/Polsat: Tegoroczna Gala Mistrzów Sportu była dla polskiej siatkówki wyjątkowa. Przeżyjmy to jeszcze raz!