Media: Polki zagrają o igrzyska, a Kurek znalazł nowy klub

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

sport.tvp.pl: Polskie siatkarki spadły na 26. miejsce w rankingu FIVB i początkowo miały nie wystąpić w turnieju interkontynentalnym do igrzysk olimpijskich.  Kadra prowadzona przez Jacka Nawrockiego wystąpi jednak w tej fazie eliminacji do igrzysk, bowiem jedna z wyżej sklasyfikowanych w rankingu nacji wycofała się z udziału.

plusliga.pl: Nicholas Hoag opuścił Stocznię Szczecin i podpisał kontrakt z włoską Sir Safety Perugią. Ponadto, umowy za porozumieniem stron rozwiązali z klubem: Bartosz Kurek,  Lukas Tichacek, Aleksander Maziarz, Nikołaj Penczew, Nicolas Rossard, Matej Kazijski, Asparuch Asparuchow, Łukasz Żygadło, trener Dario Simoni oraz dyrektor sportowy Radostin Stojczew. Klub wydał także oświadczenie, w którym informuje m.in. o  pracach nad uzupełnieniem składu oraz wprowadzeniu oszczędnościowego modelu zarządzania klubem.

onicowarszawa.pl: Bartosz Kurek, MVP mistrzostw świata 2018, dołącza do drużyny ONICO Warszawa. Kontrakt polskiego atakującego obowiązuje do końca sezonu 2018/2019. W warszawskim klubie będzie to czwarty gracz na tej pozycji. Stephane Antiga do swojej dyspozycji ma także Brazylijczyka Raphaela Araujo, Kanadyjczyka Sharone’a Verona-Evansa oraz Argentyńczyka Bruno Romanuttiego.

przegladsportowy.pl: W Asseco Resovii dojdzie do roszady na pozycji rozgrywającego. Do zespołu z Rzeszowa przechodzi jego wychowanek grający na zasadzie wypożyczenia w MKS-e Będzin Łukasz Kozub. Kontrakt z Rafaelem Redwitzem został rozwiązany, a do Będzina dołączy były zawodnik Stoczni Szczecin Lukas Tichacek.

plusliga.pl: Mecz Ligi Mistrzów, w którym rywalem ZAKSY będzie Cucine Lube Civitanova będzie wyjątkowym wydarzeniem. Drugi zespół świata zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w nowej Arenie Gliwice. Mecz zaplanowano na 15 stycznia.

radomka.com: E.Leclerc Radomka Radom pozyskała nową atakującą! Zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych, Brittany Abercrombie,  już trenuje z zespołem. Dotychczas siatkarka występowała na parkietach w swoim kraju. – Cieszymy się z pozyskania nowej zawodniczki. Jestem pewien, że Brittany będzie świetnym uzupełnieniem naszej drużyny. – mówi trener Jacek Skrok.

youtube.pl/Trefl Gdańsk: Bartosz Kurek przed podpisaniem kontraktu z ONICO Warszawa kilkanaście dni spędził w Gdańsku, gdzie trenował pod okiem Andrei Anastasiego.