Media: Polonia Londyn zagra w Polsce, a Anastasi ręczy za swoich zawodników

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

delectabydgoszcz.pl: – Podczas meczów kibice robili nam niespodzianki, np. rozwieszali transparenty w różnych językach, bo w naszej drużynie było wielu obcokrajowców – wspomina grę w Chamount Volley 52 Bartosz Janeczek. Nowy atakujący bydgoskiej drużyny poza przeprowadzką z Francji do Polski przygotowywał się do ślubu oraz kończył studia na Politechnice Częstochowskiej.

„Przegląd Sportowy”: – Wprowadzimy nowości w taktyce, przygotowaniu fizycznym i psychicznym. Aż tryskam pomysłami! – takie zmiany w pracy ze swoimi podopiecznymi zapowiada Andrea Anastasi. Szkoleniowiec reprezentacji Polski przyznaje także, że siatkarze są gotowi podjąć walkę z każdym rywalem. – Może Rosja prezentuje taką siłę, że trudno ją będzie złamać, lecz reszta pozostaje w zasięgu – komentuje. Reprezentanci przebywają obecnie na zgrupowaniu w Spale.

voleysur.org: Brazylia po raz 29. została mistrzem Ameryki Południowej. Drugie miejsce zajęła Argentyna, a trzecie Kolumbia. Tym samym Brazylijczycy i Argentyńczycy zagwarantowali sobie udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Polsce. MVP turnieju został Sidao, reprezentant Canarinhos.

feelwin.it: Reprezentacja Włoch wróciła do pracy po wywalczeniu brązowego medalu Ligi Światowej. – Zespół został przebudowany w krótkim czasie, a mimo to udało mu się osiągnąć pozytywne wyniki. Dobrze wykorzystaliśmy ten moment i pokazaliśmy nowe postaci w koszulkach Azzurri – mówi przyjmujący Simone Parodi. Zawodnik Lube Banca Macerata cieszy się, że kontrakt z jego klubem podpisał Bartosz Kurek: – Przykro mi z powodu odejścia Cristiana Savaniego, prywatnie mojego przyjaciela, ale jednocześnie nie mogę doczekać się gry u boku Bartosza Kurka, jednego z najlepszych przyjmujących na świecie.

Informacja prasowa: Polonia Londyn, partnerski klub PGE Skry, będzie gościem Siatkarskiego Weekendu Mocy w Bełchatowie i zagra sparing z wielokrotnym mistrzem Polski. – To będzie największy mecz międzyklubowy w historii angielskiej ligi. Jedziemy tam podwójnie dumni – reprezentujemy Polonię, a także całą angielską siatkówkę – powiedział Bartosz Łuszcz, wiceprezes klubu z Anglii. Informacja o tym sparingu znalazła się nawet na oficjalnej stronie angielskiej federacji!

Posłuchaj wypowiedzi wiceprezesa Polonii Bartosza Łuszcza: [audio: luszcz.mp3]