Media: polscy siatkarze z medalami i odznaczeniami, siatkarki walczą o czempionat

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

fivb.org: Zakończyła się pierwsza faza mistrzostw świata siatkarek. W walce o mistrzostwo pozostały reprezentacje Turcji, Rosji, Niemiec, Brazylii, Meksyku, Serbii, Bułgarii, Stanów Zjednoczonych, Holandii, Portoryko, Włoch, Azerbejdżanu, Japonii, Dominikany,  Chin i Tajlandii.

prezydent.pl: Andrzej Duda spotkał się z polskimi siatkarzami w Pałacu Prezydenckim dzień po ich powrocie do kraju. W trakcie uroczystości Prezydent wręczył sportowcom odznaczenia państwowe. – Wasz sukces wlewa nadzieję w serca, pokazuje, że Polacy są wielcy, że potrafią zwyciężać – mówił Prezydent nawiązując do Mistrzów Świata w Piłce Siatkowej 2018.

volleyball.ca: Po dwóch sezonach Stephane Antiga z przyczyn osobistych zrezygnował z pełnienia funkcji szkoleniowca reprezentacji Kanady. – Muszę stawiać rodzinę na pierwszym miejscu, ale będę tęsknił za byciem członkiem kanadyjskiej ekipy. Życzę im dalszego rozwoju i sukcesów – podsumował trener ONICO Warszawa.

przegladsportowy.pl: –  Chcę wierzyć w to, że lekarz reprezentacji wiedział co robi, wysyłając go na bój z Francją i Serbią. Uważam jednak, że stan zdrowia mojego syna został zbagatelizowany. Ode mnie i mojej żony usłyszał, żeby szanował swoje zdrowie. Ale on za wszelką cenę chciał grać. Nastąpił pewien zgrzyt między nami. Pamiętam słowa mojego syna: „Wolę umrzeć na boisku niż na kanapie”. Dodał: „Tato, przecież ty mnie tego nauczyłeś” – mówił Jarosław Kubiak.

pb.pl:  Koncern PKN Orlen triumfował z siatkarskimi mistrzami świata, ale musi się pośpieszyć z wynegocjowaniem nowego kontraktu sponsorskiego, bo stary… wypowiedział. 31 marca Orlen zerwał umowę z PZPS i kontrakt będzie obowiązywał jedynie do końca 2018 r. — Ze względu na lojalność wobec dotychczasowego partnera, wierząc w jego deklaracje woli kontynuowania partnerstwa, nie podejmowaliśmy zaawansowanych rozmów z innymi podmiotami, choć zapytania o możliwość współpracy się pojawiały  — powiedział Janusz Uznański, rzecznik PZPS.

sport.pl: Oczekiwania względem reprezentacji Bułgarii przed mistrzostwami świata 2018 były spore. Po czterech latach pracy z zespołem Plamena Konstantinowa bułgarska federacja spodziewała się świetnego wyniku, Bułgarzy zaś zakończyli zmagania już po drugiej fazie MŚ. Tym samym, Plamen Konstantinow nie będzie prowadził już reprezentacji Bułgarii.

chemik-police.com: Justyna Łukasik podpisała kontrakt z Chemikiem Police.  25-latka występuje na pozycji środkowej.  Wcześniej Łukasik grała w Atomie Trefl Sopot, z którym zdobyła złoty, dwa srebrne i brązowy medal mistrza Polski. W 2015 roku wygrała Puchar Polski.

youtube.com: Nie mogliście powitać mistrzów świata na lotnisku w Warszawie? Zobaczcie, jaką fetę zgotowali Polakom kibice!