Media: Polska kadra doceniona. 2019 rok będzie wyzwaniem

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

fundacjawagnera.pl: Znamy terminarz reprezentacji Polski siatkarzy w 2019 roku. Zmagania drużyny narodowej rozpoczną się Siatkarską Ligą Narodów już 31 maja. Później w planach m.in. Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, mistrzostwa Europy i puchar świata.

pzps.pl: Polscy siatkarze docenieni przez Polski Komitet Olimpijski. Mistrzowie świata zostali uhonorowani w kategorii drużyna Wielką Honorową Nagrodą Sportową im. Piotra Nurowskiego. Prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest od 2009 roku.

onicowarszawa.pl: Nie wystartowała jeszcze druga runda zmagań w PlusLidze, a kluby już dbają o swoje interesy w przyszłym sezonie. ONICO Warszawa zdecydowała się na przedłużenie umowy z Damianem Wojtaszkiem. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2020/21.

ivolleymagazine.it: Andrea Anastasi postanowił zakończyć współpracę z reprezentacją Belgii. Szkoleniowiec skupia się na klubowych obowiązkach. Nowym opiekunem belgijskiej drużyny narodowej będzie Brecht van Kerkchove, który do tej pory pełnił funkcję asystenta utytułowanego Włocha.

volleyball.it: Jiri Kovar wraca do siatkówki. Reprezentant Włoch, który ze względu na pozytywny wynik testów antydopingowych od kilku miesięcy nie miał możliwości profesjonalnego uprawiania sportu, ponownie będzie występował w Cucine Lube Civitanova. Włoski team zakontraktował siatkarza do końca trwającego sezonu.

mksbedzin.pl: Problemy będzińskiej drużyny mnożą się. Zespół z Zagłębia zamyka stawkę w rozgrywkach ligowych. Do tego kontuzji doznał Mateusz Kowalski. Uraz 22-letniego środkowego jest na tyle poważny, że wyklucza zawodnika z gry do końca trwającego sezonu.

youtube.com/Asseco Resovia Rzeszów: Gianni Cretu wyróżniony. Trener Asseco Resovii Rzeszów został wybrany najlepszym szkoleniowcem 2018 roku w Estonii.