Media: Polskie drużyny poznały rywali w fazie play-off 12 Ligi Mistrzów

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

volleyball.it: Polskie drużyny poznały przeciwników w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle trafiła na Jastrzębski Węgiel, zaś PGE Skra Bełchatów będzie rywalizować z Cucine Lube Civitanova. Turniej finałowy rozegrany zostanie w Kazaniu.

fundacjawagnera.pl: Poznaliśmy gospodarza tegorocznego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Podobnie jak przed rokiem, rywalizacja czołowych reprezentacji będzie toczyć się w krakowskiej Tauron Arenie. Poza Polakami wystąpią Kanadyjczycy, Francuzi i Rosjanie.

cev.lu: To już koniec rywalizacji w Lidze Mistrzyń dla polskich klubów. Wszystkie trzy drużyny zakończyły swój udział w europejskich zmaganiach już na fazie grupowej. Developres SkyRes Rzeszów z sześcioma punktami na koncie zajął trzecie miejsce w grupie A,  Chemik Police z dziesięcioma „oczkami” został sklasyfikowany na drugim miejscu w grupie C, zaś Budowlani Łódź bez punktów zamknęli grupę D.

assecoresovia.pl: Andrzej Kowal zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Asseco Resovią Rzeszów. Strony zdecydowały się na podpisanie nowej umowy, która będzie obowiązywać przez kolejne dwa sezony.

chemik-police.com: Znamy nowego trenera Chemika Police. Miejsce zwolnionego pod odpadnięciu z Pucharu Polski Jakuba Głuszaka zajmie Marcello Abbondanza. – Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna. Marcello wydaje mi się stanowczym człowiekiem, który dużo wymaga. Cenię takie podejście, dlatego cieszę się, że podpisaliśmy kontrakt – mówi Paweł Frankowski, prezes Chemika.

mksbedzin.pl: Do zmiany szkoleniowca doszło również w MKS-ie Będzin. Outsidera PlusLigi będzie prowadził Gido Vermeulen. 53-letni Holender jest jednocześnie aktualnym selekcjonerem reprezentacji swojego kraju. Jego głównym zadaniem będzie uratowanie drużyny z Zagłębia od spadku.

youtube.com/CEV: Zima nie odpuszcza, ale dla niektórych to dobrze. Można uprawiać siatkówkę na śniegu! Zresztą, zobaczcie sami.

Renata Respondek

Słońce, sport i dobre jedzenie to moja recepta na szczęście. Miłośniczka gorącej Italii i kultury żydowskiej. Cenię ludzi szczerych, z męskim poczuciem humoru. Pijam kawę alternatywną lub espresso. Bez dodatków. Napisz do autorki: r.respondek@volleycafe.pl