Media: polskie juniorki zagrają o medale mistrzostw Europy

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

cev.lu: Polskie juniorki zakończyły fazę grupową mistrzostw Europy na drugim miejscu. Tym samym wywalczyły sobie awans do półfinału, w którym zmierzą się z najlepszą ekipą drugiej grupy – Rosją. W najlepszej czwórce zameldowały się także reprezentacje Turcji i Włoch.

pzps.pl: Poznaliśmy medalistów turnieju męskiego ORLEN Mistrzostw Polski w Krakowie. Wśród panów triumfował duet Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy pokonali parę Bryl/Fijałek. Brązowe wywalczyli Kacper Kujawiak i Maciej Rudol. U pań najlepsze okazały się Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek, wygrywając finał z parą Laegieta/Wachowicz.

volleymasters.ch: Polskie siatkarki na zakończenie sezonu reprezentacyjnego biorą udział w Szwajcarii w turnieju Montreux Masters. Za Polkami już dwa spotkania – po tie-breaku pokonały Brazylię oraz w trzech setach Kamerun. W fazie grupowej czeka je jeszcze starcie z Rosją.

aluronvirtu.pl: Rozgrywający Aluron Virtu Warty Zawiercie Michał Masny został nowym kapitanem drużyny. – Myślę, że trenerzy dostrzegają moją osobowość. Nie lubię o sobie mówić, ale jestem bardzo wymagający wobec siebie i jednocześnie bardzo dużo wymagam również od innych – mówi słowacki siatkarz.

worldofvolley.com: Osmany Junatorena, reprezentant Włoch urodzony na Kubie udzielił wywiadu, w którym zaznaczył, że nie chciałby grać po przeciwnej stronie siatki z reprezentacją Kuby. – Jeśli spotkamy Kubę w drugiej fazie mistrzostw świata, nie chciałbym grać przeciwko nim. Szanuję kraj, z którego pochodzę. Trener Blengini zna moją opinię. Jeśli dojdzie to takiego meczu, porozmawiamy i podejmiemy decyzję – zadeklarował Juantorena.

youtube.pl: Anna Grejman po rocznej przygodzie w lidze tureckiej wraca na parkiety Polskiej Ligi Siatkówki. Jak będzie wspominać Turcję? O tym opowiada w filmie Chemika Police.