Media: Polskie kluby poznały rywali w Lidze Mistrzów

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

cev.lu: Rozlosowano pary ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń. Trefl Gdańsk czeka bardzo trudna przeprawa z Zenitem Kazań. PGE Skra Bełchatów również trafiła na rosyjskiego przeciwnika w postaci Zenita Sankt Petersburg. Żeńskie drużyny pożegnały się z rywalizacją.

fundacjawagnera.pl: Poznaliśmy gospodarza XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Po raz piąty prestiżowy turniej będzie gościł w krakowskiej Tauron Arenie. Wiadomo, że poza reprezentacją Polski w dniach 1-3 sierpnia rywalizować będzie również drużyna narodowa Brazylii.

polsatsport.pl: Vital Heynen podjął bardzo ważną decyzję. Selekcjoner reprezentacji Polski po zakończonym sezonie ligowym będzie skupiał się na pracy z drużyną narodową i nie będzie kontynuował współpracy z VfB Friedrichshafen.

onicowarszawa.pl: Kolejna decyzja personalna w szeregach ONICO Warszawa. Działacze stołecznej drużyny zdecydowali, by rozstać się a Rafaelem Araujo. Brazylijczyk, który nie mógł liczyć na występy po zakontraktowaniu Bartosza Kurka będzie występował w lidze katarskiej.

wordofvolley.com: Poznaliśmy nowego selekcjonera reprezentacji Słowenii. Alberto Giuliani przejmie schedę po Slobodanie Kovacu. Włoski szkoleniowiec po raz pierwszy spróbuje swoich sił jako opiekun drużyny narodowej.

przegladsportowy.pl: Karuzela transferowa kręci się coraz szybciej. Coraz głośniej mówi się o następcy Andrei Anastasiego w Treflu Gdańsk. Na to stanowisko typowany jest m.in. Michał Winiarski. Anastasi ma zostać opiekunem Onico Warszawa.

youtube.com/ebilet: Można już nabyć bilety na Siatkarską Ligę Narodów. Vital Heynen zaprasza!