Media: Poważny uraz Mariusza Wlazłego

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

sport.pl: Kontuzja Mariusza Wlazłego okazała się groźniejsza niż pierwotnie zakładano. Atakujący PGE Skry Bełchatów doznał złamania żebra. Lekarze mówią, że jego rozbrat z siatkówką może potrwać nawet cztery tygodnie. Z rolą podstawowego bombardiera bełchatowskiej drużyny będzie w tym czasie musiał sobie poradzić Szymon Romać.

przegladsportowy.pl: Już w piątek odbędzie się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń. W męskiej rywalizacji zobaczymy PGE Skrę Bełchatów, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel. Spośród żeńskich klubów do walki stawią się Chemik Police, GROT Budowlani Łódź i Developres SkyRes Rzeszów.

jastrzebskiwegiel.pl: Jastrzębski Węgiel skonfliktowany z klubem kibica. Klub oficjalnie wypowiedział umowę grupie swoich sympatyków. – Powodem powyższej decyzji jest brak podpisania umowy w zakresie ustalenia warunków współpracy oraz skandaliczne i bulwersujące zachowanie się Klubu Kibica podczas wczorajszego meczu eliminacji Ligi Mistrzów naszej drużyny  z cypryjskim zespołem Omonia Nikozja – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

plusliga.pl: Po kilku latach wraca mecz gwiazd. W tym roku gwiazdy PlusLigi będą walczyć w starciu Północ kontra Południe. – W piątek 15 grudnia pokażemy wszystko, co najlepsze w PlusLidze. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji, o których będziemy jeszcze informować. Serdecznie zapraszamy, warto ten wieczór spędzić z naszymi gwiazdami – mówi Artur Popko, prezes zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A.

luczniczkabydgoszcz.pl: Łuczniczka Bydgoszcz wzmacnia się. Do drużyny dołączył Patryk Akala. –  Patryk dołączył do naszego zespołu ze względu na problemy zdrowotne, jakie ma Mateusz Sacharewicz, Wojtek Jurkiewicz – mówił podczas prezentacji zawodnika Jakub Bednaruk.

ivolleymagazine.it: Znamy już komplet drużyn, które wystąpią w przyszłorocznych mistrzostwach świata. Do stawki dołączyły ekipy z Portoryko i Kuby. Już 30 listopada zostaną rozlosowane grupy, w których będą rywalizować zespoły podczas mundialu.

youtube.com/kmspolska.pl: Krzysztof Ignaczak zaprasza na Klubowe Mistrzostwa Świata w Opolu. Wpadniecie?