Media: pożegnania w Kędzierzynie, nowości w Suwałkach, zaskoczenia w Rosji

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

sport.wm.pl: – Ci młodzi, zdolni i obiecujący zawodnicy są chętni do pracy. A trzeba wcześniej ich poinformować, żeby nagle się nie okazało, że powyjeżdżali na wakacje. Okazało, że niektórzy, jak się dowiedzieli, że czekają ich przygotowania do Uniwersjady, od razu zrezygnowali czy poprzekładali już zarezerwowane urlopy – mówi Paweł Woicki, który poprowadzi reprezentację Polski w Uniwersjadzie.

zaksa.pl: Z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, która niedawno wywalczyła złoty medal PlusLigi żegnają się Tomasz Kalembka, Brandon Koppers, Mateusz Sacharewicz, James Shaw, Rafał Szymura, Mateusz Bieniek oraz statystyk drużyny Iwo Wagner.

slepsksuwalki.pl: MKS Ślepsk Malow Suwałki – pod taką nazwą występować będzie w sezonie 2019/2020 drużyna pod wodzą Andrzeja Kowala. Andrzej Kowal wraca do polskiej ligi po przygodzie z ligą rumuńską, gdzie od stycznia 2019 roku prowadził ACS Volei Municipal Zalau.

zenit-kazan.com: Kuzbass Kemerowo został mistrzem Rosji. W finałach rosyjskiej Superligi siatkarze Tuomasa Sammelvuo zdetronizowali Zenit Kazań. Rywalizacja finałowa toczyła się do trzech zwycięstw, siatkarze Kuzbassu wygrali ją 3:1.

luczniczkabydgoszcz.pl: Przemysław Michalczyk, w zeszłym sezonie asystent Jakuba Bednaruka, będzie pierwszym trenerem Łuczniczki Bydgoszcz w sezonie 2019/2020. Jakub Bednaruk zdecydował się opuścić Bydgoszcz i podpisać umowę z MKS-em Będzin.

volleyball.it: Julio Velasco żegna się z rolą trenera siatkarskiego. Od 2018 roku był szkoleniowcem włoskiej Modeny. Wśród jego sukcesów jest dwukrotnie złoto na mistrzostwach świata i srebro na Igrzyskach Olimpijskich z reprezentacją Włoch.

youtube.com: Jakub Kochanowski, siatkarz PGE Skry Bełchatów i reprezentacji Polski czyta „Na zdrowie” Jana Kochanowskiego. Jak sobie poradził z tym zadaniem?