Media: Przed czterema laty Polacy zostali mistrzami świata

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

sport.pl: Reprezentacja Polski w piątek będzie rywalizować z Argentyną w pierwszym meczu drugiej fazy mistrzostw świata. Z przeziębieniem boryka się Michał Kubiak, ale wszystko wskazuje na to, że nie będzie przeciwskazań do jego występu w ważnej konfrontacji. – Chyba ktoś zrobił moją laleczkę voodoo i wbija w nią igły. W plecy, w kolana, w „achillesy”. Takie jest życie sportowca – mówił kapitan reprezentacji Polski.

polsatsport.pl: Dokładnie cztery lata temu polscy siatkarze zostali mistrzami świata. W decydującym spotkaniu Biało-Czerwoni pokonali Brazylię. Środkowy Piotr Nowakowski, rozgrywający Fabian Drzyzga, libero Paweł Zatorski, przyjmujący Michał Kubiak oraz atakujący Dawid Konarski – to czwórka ówczesnej drużyny, która walczy o obronę tytułu.

dziennikzachodni.pl: Coraz mniej niewiadomych o tegorocznych Klubowych Mistrzostwach Świata. Ostatnim gospodarzem imprezy będzie Częstochowa. To w tamtejszej hali sportowej rozegrane zostaną decydujące spotkania turnieju. Na 30 września zaplanowano losowanie grup.

przegladsportowy.pl: Formuła rozgrywania tegorocznych mistrzostw świata jest specyficzna i mało czytelna. Dodatkowo sami gospodarze już w trakcie trwania turnieju ustalają szczegóły regulaminu.  – Bez dwóch zdań trzeba uprościć zasady rozgrywania turniejów, bo już wszyscy zaczynają się w tym gubić – podkreślił Mirosław Przedpełski.

chemik-police.pl: Kolejne przedsezonowe wzmocnienie Chemika Police. Do zespołu dołącza Faruk Feray. Turek będzie pełnił funkcję asystenta trenera. W minionym sezonie były siatkarz był związany z Fenerbahce Stambuł, gdzie współpracował z Marcello Abbondanzą.

siatkowka.gkskatowice.eu: 28 i 29 września w Katowicach rozegrany zostanie III Memoriał Krzysztofa Turka. Zapowiada się bardzo ciekawy turniej międzynarodowy. Tuż przed startem rozgrywek ligowych sprawdzą się GKS Katowice, Aluron Warta Zawiercie, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz United Volleys Frankfurt.

youtube.com/Power Volleyball: Mistrzostwa świata dopiero się rozkręcają, ale kibice mieli okazję zobaczyć już kilka spektakularnych akcji. Zresztą przekonajcie się sami!