Media: Reprezentacja Polski w półfinale Siatkarskiej Ligi Narodów

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

fivb.org: Kolejny mecz i kolejne zwycięstwo. Polscy siatkarze niepokonani w turnieju finałowym Siatkarskiej Ligi Narodów. Drużyna Vitala Heynena po tie-breaku pokonała Brazylijczyków, a do zwycięstwa nad Iranem potrzebowała czterech setów. W piątek Biało-Czerwoni odpoczywają. Półfinał zostanie rozegrany z soboty na niedzielę.

pzps.pl: Polskie juniorki rozpoczynają rywalizację w mistrzostwach świata w Meksyku. Podopieczne Waldemara Kawki w pierwszym spotkaniu będą rywalizować z reprezentacją Egiptu. Najlepsze juniorki na świecie poznamy 21 lipca.

polsatsport.pl: Podopieczne Jacka Nawrockiego przygotowują się do dalszej części sezonu. W dniach 2-4 sierpnia polska drużyna będzie walczyć w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich. Biało-Czerwone przed tymi zawodami rozegrają jeszcze kilka meczów sparingowych. W Ostrowcu zmierzą się z Czeszkami i Białorusinkami, a w Rosji zmierzą się z gospodyniami oraz Belgijkami i Niemkami.

bussinesinsider.com.pl: Poważne problemy Onico. Firma ma problem z finansowaniem. Zarząd walczy m.in. o ustabilizowanie sytuacji kredytowej spółki. Na razie nie wiadomo, czy i w jakim stopniu odbije się to na funkcjonowaniu ekipy Onico Warszawa, która ma bardzo ambitne plany na przyszły sezon.

volleyball.it: Magdalena Stysiak zdecydowała się na zmianę barw klubowych. Młoda polska siatkarka w przyszłym sezonie będzie występować w Italii w drużynie Savino Del Bene Scandicci. Ostatnio 19-latka występowała w ekipie Grot Budowlani Łódź.

luczniczkabydgoszcz.pl: Poważne zmiany w bydgoskim klubie. Stowarzyszenie ‚Bydgoska siatkówka’ głównym udziałowcem. Wybrano również nowego prezesa, którym został Wojciech Jurkiewicz, przez wiele lat związany z ekipą Łuczniczki. Pierwszym celem nowych władz będzie uzyskanie licencji na nowy sezon zmagań w PlusLidze.

youtube.com/Polska Siatkówka: Wilfredo Leon już wkrótce ma zadebiutować w polskiej kadrze. Wiadomo, że na boisku radzi sobie świetnie. Zobaczcie, jak u niego z językiem polskim.