Media: reprezentacyjny zaciąg w Chemiku, Polacy emigrują

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

plusliga.pl: W najbliższym sezonie klubowym dojdzie do zmian w rozgrywkach ligowych. Siatkarze i siatkarki o mistrzostwo Polski będą walczyć na tych samych zasadach. Sześć ekip zakwalifikuje się do play-offów, gdzie stoczą między sobą bój o medale lig. Finały rozgrywane będą do trzech zwycięstw.

chemik-police.pl: Chemik Police stawia na reprezentację Polski. W przyszłym sezonie w ekipie mistrza Polski zobaczymy przyjmującą Martynę Grajber, która od 2013 roku związana była z GROT Budowlanymi Łódź. W Policach kontrakt podpisała także reprezentacyjna rozgrywająca Marlena Pleśnierowicz.

polsatsport.pl: Wilfredo Leon został oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik klubu Sir Safety Conad Perugia w centrum handlowym, do którego przybyło kilka tysięcy fanów. – Kiedy zdecydowałem się opuścić Kazań kontaktowałem się z polskimi i tureckimi klubami, ale bardzo chciałem zagrać w lidze włoskiej, dlatego z wielkim entuzjazmem wybrałem ofertę Perugii – powiedział siatkarz.

bbtsbielsko.pl: Wraz z końcem sezonu 2017/2018 sportową karierę zakończył Mariusz Gaca. 34-letni środkowy w swojej karierze sportowej reprezentował barwy m.in. Indykpolu AZS-u Olsztyn, MKS-u Będzin czy BBTS-u Bielsko-Biała. Były już siatkarz planuje jednak kontynuować swoją przygodę ze sportem, teraz jednak w charakterze szkoleniowca.

alpenvolleys.com: Przyjmujący Pawel Halaba kontynuuje swoją zagraniczną przygodę. Po lidze czeskiej, w której grał w sezonie 2017/2018, będzie występował w lidze niemieckiej, w drużynie HYPO TIROL AlpenVolleys.

youtube.com: Pamiętacie mecz Polaków z Francuzami w Siatkarskiej Lidze Narodów i wynik 13:17 oraz dziewięć akcji z rzędu wygranych przez polską reprezentację? Zobaczmy to raz jeszcze!