Media: sezon zbliża się ku końcowi, karuzela startuje

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

assecoresovia.pl: Czas pożegnań w Rzeszowie. Razem z końcem sezonu klub opuszczają Dawid Dryja oraz Mateusz Masłowski, a już wcześniej wiadomo było o odejściu Thibault Rossarda.

pzps.pl: Szeroka kadra powołana! Trener reprezentacji Vital Heynen ujawnił nazwiska zawodników na sezon reprezentacyjny. Jak zaznaczył, będzie w nim sporo rotacji.

lsk.pl: Szeroką kadrę na sezon reprezentacyjny podał także trener kadry siatkarek Jacek Nawrocki. Pierwsza grupa zawodniczek, które zakończyły ligową rywalizację już rozpoczęła zajęcia w COS OPO w Szczyrku. – Skupiamy się teraz na podtrzymaniu dyspozycji zawodniczek. Pracujemy w gronie jedenastu siatkarek, w tym zawodniczek z kadry juniorek – mówi Jacek Nawrocki.

ivolleymagazine.it: Karuzela transferowa zaczyna kręcić się we Włoszech. Plotki mówią o odejściu z Perugii Filippo Lanzy, który miałby zasilić szeregi Monzy bądź Modeny. W jego miejsce, z Wilfredo Leonem, na przyjęciu parę miałby tworzyć Oleh Plotnyskyi.

plusliga.pl: Mamy rozstrzygnięcia półfinałów PlusLigi! W finale Zaksa Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z ONICO Warszawa, a o brąz zagrają drużyny z Jastrzębia i Zawiercia. Pierwsze spotkania już w sobotę!

siatkowka.gkskatowice.pl:Dariusz Daszkiewicz, wcześniej związany m.in. z kielecką siatkówką, poprowadzi GKS Katowice w sezonie 2019/20. Z GKS-u odchodzą natomiast m.in. Tomas Rousseaux, który będzie reprezentował Asseco Resovię Rzeszów oraz Rafał Sobański, który przenosi się do MKS-u Będzin.

youtube.com: Widzieliście już zmagania Mateusza Bieńka w Turbokozaku? Jeśli nie, sprawdźcie koniecznie, jak siatkarz radzi sobie na boisku piłkarskim.