Media: siatkarki walczą o medale, ligi rozpoczęły granie

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

fivb.org: Poznaliśmy najlepsze cztery drużyny mistrzostw świata siatkarek. Do półfinałów awansowały Chinki, Holenderki, Włoszki i Serbki. Dość niespodziewanie z rywalizacją pożegnały się siatkarki ze Stanów Zjednoczonych.

plusliga.pl: Za nami pierwsza kolejka zmagań w PlusLidze. Nie brakowało ciekawych rozstrzygnięć. Ekipa z Olsztyna poległa w konfrontacji z GKS-em Katowice, Resovia przegrała po tie-breaku z Aluronem Wartą Zawiercie, zaś PGE Skra Bełchatów musiała uznać wyższość Chemika Bydgoszcz. Liderem jest Jastrzębski Węgiel.

legavolley.it: Wystartowała również rywalizacja we włoskiej Serie A. Z pierwszych zwycięstw mogą cieszyć się ekipy z Rawenny, Civitanovy, Modeny, Perugii, Trentino, Valentii i Werony. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Wojciech Włodarczyk, który zanotował 70% skuteczność w ataku. Wilfredo Leon zdobył 17 punktów przy 57% skuteczności. To nie był mecz Bartosza Bednorza, który zdołał wywalczyć zaledwie 2 punkty. Z całego rozegranego spotkania może się cieszyć Michał Kędzierski.

kps.stocznia.pl: Niespodziewany przebieg miał mecz w Szczecinie, w którym Stocznia miała rywalizować z Treflem Gdańsk. Spotkanie zostało przerwane w pierwszym secie przy stanie 5:5 po tym, jak ktoś zapalił papierosa w toalecie i wyłączył się prąd. Konfrontacja zostanie rozegrana w innym terminie.

polsatsport.pl: Wielu Polaków oczekuje z niecierpliwością na debiut w drużynie narodowej Wilfredo Leona. Okazuje się jednak, że siatkarz będzie mógł wystąpić w koszulce z orzełkiem na piersi dopiero po 24 lipca 2019 roku. Oznacza to, że zawodnika o kubańskich korzeniach będziemy mogli oglądać w biało-czerwonych barwach dopiero po Siatkarskiej Lidze Narodów.

sport.onet.pl: Siatkarki przygotowują się do nowego sezonu ligowego, więc rozgrywanych jest wiele turniejów towarzyskich. W miniony weekend toczyła się m.in. rywalizacja w turnieju na 100-lecie Niepodległości. Chemik Police okazał się najlepszym zespołem, wyprzedzając ŁKS Commercecon Łódź, Enea PTPS Piła i Energa MKS Kalisz.

youtube.com: Paola Egonu jest bohaterką reprezentacji Włoch. Italia pozostaje niepokonana. Zobaczcie jak spisuje się młoda zawodniczka.