Media: Siatkarska Liga Narodów na start

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Vital Heynen podjął pierwsze ważne decyzje personalne w tym sezonie reprezentacyjnym. Selekcjoner wytypował zawodników, którzy rywalizować będą w tegorocznej Siatkarskiej Lidze Narodów. Rywalizacja rozpocznie się 31 maja w Katowicach. W pierwszym turnieju Polacy zagrają z Brazylią, Australią i Stanami Zjednoczonymi.

fivb.org: Reprezentacja Polski siatkarek rozpoczęła rywalizację w Siatkarskiej Lidze Narodów. Pierwszy turniej z udziałem Biało-Czerwonych rozgrywany jest w Opolu. Podopieczne Jacka Nawrockiego w pierwszym spotkaniu po tie-breaku musiały uznać wyższość Włoszek. W środowym starciu po czterech setach pokonały Niemki. W ostatniej potyczce przyjdzie im mierzyć się z Tajlandią.

cev.lu: Poznaliśmy najlepsze drużyny tegorocznej Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń. W rywalizacji siatkarzy najlepsi okazali się siatkarze Cucine Lube Civitanova, którzy w finale rozbili Zenit Kazań. We włoskim starciu finałowym wśród kobiet Igor Gorgonzola Novara pokonała ekipę Conegliano, której barwy reprezentuje Joanna Wołosz.

przegladsportowy.pl: Marta Wójcik po doskonałym sezonie została powołana przez Jacka Nawrockiego do drużyny narodowej. Niestety doświadczona rozgrywająca nie mogła rozpocząć zmagań z kadrą ze względu na problemy zdrowotne. Zawodniczka przeszła zapalenie mięśnia sercowego i czeka ją rekonwalescencja. Nie wiadomo, kiedy dokładnie siatkarka będzie mogła wrócić do gry.

zaksa.pl: Wielki transfer ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Nowym szkoleniowcem kędzierzyńskiej drużyny będzie charyzmatyczny Nikola Grbić. – Nieraz miałem okazję stanąć naprzeciw niego na boisku, teraz będziemy grali w jednej drużynie i mam nadzieję, że swoją pasję i zaangażowanie z boiska przeniesie na trenowanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – podkreślił prezes klubu Sebastian Świderski.

chemik-police.pl: Znamy nowego trenera Chemika Police. Tym razem działacze klubu z północy Polski postawili na kierunek turecki. Funkcję pierwszego szkoleniowca będzie sprawował Ferhat Akbas. 33-latek w minionym sezonie trenował CSM Bukareszt.

youtube.com/Volleyball Russia: Dawno Zenit Kazań nie dostał takiego lania. Tak wyglądał finał Ligi Mistrzów.