Media: Siatkarska rodzina się powiększa, ale największą furorę zrobiły… kozy

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

„Przegląd Sportowy”: Jakub Jarosz doczekał się pierworodnego syna. Mimo trwającego zgrupowania, atakujący był obecny przy porodzie Kacpra. – Kuba jest z żoną Agnieszką we Wrocławiu. Wnuk ma się dobrze, waży prawie cztery kilogramy, więc kawał z niego chłopa – zdradził Maciej Jarosz. Świeżo upieczonym rodzicom serdecznie gratulujemy!

norceca.net: Brazylia okazała się najlepszym zespołem Pucharu Panamerykańskiego. W spotkaniu finałowym Canarinhos rozprawili się z czarnym koniem turnieju – reprezentacją Meksyku. Brąz powędrował do siatkarzy z Argentyny.

lodz.sport.pl: Wszystko wskazuje na to, że ze względu na zobowiązania reprezentacyjne ze znacznym opóźnieniem do PGE Skry dołączy Aleksa Brdjović, który ma pełnić rolę drugiego rozgrywającego. Trener Miguel Falasca może być zmuszony pojawić się na boisku w roli zmiennika Nicolasa Uriarte w pierwszych meczach nowego sezonu PlusLigi.

volleyball-verband.de: Powołanie do czternastoosobowej kadry Niemiec na mistrzostwa Europy otrzymało kilku dobrych znajomych polskich kibiców: Jochen Schöps, Georg Grozer oraz Simon Tischer. Wśród szczęśliwców nie znalazł się nowy gracz Czarnych Radom Dirk Westphal. Niemcy mają w planach przed ME trzy sparingi z Holendrami i dwa z Włochami. Przyjadą także na XI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera do Płocka, a podczas mistrzostw zagrają w grupie D w Gdyni.

ivolleymagazine.it: Reprezentacja Włoch pierwsze szlify przed mistrzostwami Europy zbierała w Cavalese. Korzystając z urokliwych widoków Trydentu, Mauro Berruto wraz z kilkoma podopiecznymi nakręcili bardzo interesujący i dość specyficzny materiał… Zresztą nie ma co komentować, to trzeba zobaczyć!