Media: Skra przegrywa, Będzin kupuje, a w Szczecinie znów mają problem

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

skra.pl: PGE Skra Bełchatów nie miała większych szans w pierwszym meczu półfinałowym siatkarskiej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski nie zdołali ugrać nawet seta w konfrontacji z Cucine Lube Civitanova. Rewanż we Włoszech zostanie rozegrany 10 kwietnia.

polsatsport.pl: Obecnie w PlusLidze istnieje limit obcokrajowców. Na boisku musi przebywać co najmniej trzech Polaków. Coraz głośniej mówi się o zwiększeniu tego limitu. Przyczyna? Polscy zawodnicy są zbyt drodzy dla rodzimych klubów.

mksbedzin.pl: MKS Będzin zakończył rozgrywki na ostatnim miejscu i już rozpoczął budowanie drużyny na nowy sezon. Pierwszym zakontraktowanym zawodnikiem w zagłębiowskiej drużynie jest Tyler James Sanders. Kanadyjski rozgrywający w przeszłości był już związany z będzińską drużyną.

siatkowka.gkskatowice.pl: Wyróżnienie dla statystyka GKS-u Katowice. Grzegorz Krystkiewicz będzie w tym sezonie członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski juniorów U-21. Imprezą docelową dla młodych Polaków będą mistrzostwa świata, które w drugiej połowie lipca będą rozgrywane w Bahrajnie.

przegladsportowy.pl: – Żyjemy w specyficznym społeczeństwie, a ludzie boją się tego, co inne czy nieznane. Mijają codziennie homoseksualne osoby nie będąc tego świadomymi. Być może są to nawet ich koleżanki czy koledzy, którzy nie ujawniają się z obawy przed dyskryminacją – mówi Katarzyna Skorupa, która niedawno po raz pierwszy przyznała publicznie, że jest lesbijką.

sport.pl: To nie koniec zamieszania wokół Stoczni Szczecin. Władze upadłego klubu muszą zwrócić miastu Szczecin 50 tys. złotych dotacji. Na uregulowanie tej kwoty prezes Jakub Markiewicz ma dwa tygodnie.

youtube.com/Titans Volleyball: Decydujęce mecze w sezonie siatkówki na śniegu. Zobaczcie, jak toczyła się walka o medale.