Media: Skra w półfinale Ligi Mistrzów

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

skra.pl: PGE Skra Bełchatów po złotym secie pokonała Zenit Sankt Petersburg i awansowała do półfinału Ligi Mistrzów. Rywalem bełchatowskiej ekipy będzie Cucine Lube Civitanova. Z rozgrywkami niestety pożegnał się Trefl Gdańsk, który po pasjonującej walce musiał uznać wyższość Zenitu Kazań.

lsk.plps.pl: Zakończyły się zmagania w fazie zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet. Na swoje pófinałowe rywalki czekają zawodniczki Chemika Police i Developresu SkyRes Rzeszów. O awans do czołowej czwórki ŁKS Commercecon Łódź powalczy z BKS-em PROFI CREDIT Bielsko-Biała zaś Grot Budowlani Łódź z Bankiem Pocztowym Pałac Bydgoszcz.

gkskatowice.eu: Dwóch zawodników zdecydowało się na przedłużenie kontraktów z GKS-em Katowice. Działacze postawili na doświadczenie. Na kolejny rok w śląskiej ekipie zostają Emanuel Kohut i Maciej Fijałek. – Maciej i Emanuel doskonale wpisują się w naszą drużynę i w poprzednich sezonach wnieśli wiele do gry GKS-u Katowice. Doświadczenie tych dwóch zawodników jest bezcenne, dlatego zdecydowaliśmy się na przedłużenie umów – mówił Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki.

cev.lu: Poznaliśmy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Holandii. Kontrakt do 2020 roku podpisał obecny szkoleniowiec PGE Skry Bełchatów Roberto Piazza. Trener rozpocznie swoją pracę w maju, tuż po zakończeniu rozgrywek ligowych w Polsce.

sport.pl: To byłby wielki transfer. Coraz głośniej mówi się o transferze Wilfredo Leona do Polski. O zatrudnienie Polaka kubańskiego pochodzenia mieliby pokusić się działacze ONICO Warszawa. W stołecznej ekipie miałby pozostać Bartosz Kurek, a szkoleniowcem będzie Andrea Anastasi.

przegladsportowy.pl: Maciej Muzaj bardzo dobrze spisuje się w decydującej części sezonu. Coraz więcej wskazuje na to, że atakujący Trefla Gdańsk zdecyduje się na zmianę barw klubowych. W kuluarach mówi się, że może obrać kierunek wschodni. – Po spotkaniu z Zenitem odezwały się do mnie trzy czołowe rosyjskie kluby z pytaniem, jakie są szansę na podpisanie umowy – mówi agent 25-letniego siatkarza Andrzej Grzyb.

youtube.com/GKS Katowice: Bartosz Krzysiek śpiewająco zaprosił na mecz GKS-u Katowice. Niestety jego drużyna nie zdołała w równie wielkim stylu pokazać się na boisku i przegrała ostatni mecz fazy zasadniczej.