Media: Smutny tydzień dla polskiej siatkówki

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

przegladsportowy.pl: Po długiej walce z chorobą nowotworową w czwartek odszedł Andrzej Niemczyk – jeden z najwybitniejszych szkoleniowców w historii polskiej siatkówki, zdobywca m.in. dwóch złotych medali mistrzostw Europy z reprezentacją Polski siatkarek.

polsatsport.pl: Poznaliśmy komplet zespołów, które pojadą na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro. Reprezentacja Polski w fazie grupowej zmierzy się z Rosją, Argentyną, Iranem, Kubą i Egiptem. W drugiej grupie zagrają natomiast Brazylia, Włochy, USA, Kanada, Francja i Meksyk.

worldgrandprix.2016.fivb.com: Pierwszy weekend World Grand Prix 2016 za nami. Polskie siatkarki rywalizowały w Zielonej Górze. Odniosły dwa zwycięstwa I jedną porażkę. W klasyfikacji generalnej drugiej dywizji po pierwszym turnieju sklasyfikowane są na trzecim miejscu. W przyszłym tygodniu rywalizacja będzie toczyć się m.in. we Włocławku.

cev.lu: Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel wywalczyli brązowe medale mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, które rozgrywane były w Szwajcarii. Złoto wywalczyła włoska para Paolo Nicolai i Daniele Lupo, którzy w decydującej potyczce pokonali duet Konstantin Semenow i Wiaczeslaw Krasilnikow.

pzps.pl: Za nami pierwszy weekend zmagań w Lidze Europejskiej, w której swoich sił próbuje kadra B siatkarek. Podopieczne trenera Kawki podczas turnieju w Twardogórze pokonały Albanię i Białoruś. Niestety w ostatnim meczu po pięciosetowym boju musiały uznać wyższość reprezentacji Słowacji.

volleyball.it: Michał Kubiak postanowił zmienić ligę turecką na japońską. Kapitan reprezentacji Polski związał się dwuletnią umową z Panasonic Panthers. Przyjmujący będzie jedynym obcokrajowcem w swojej ekipie. Wcześniej na wyjazd do Japonii zdecydował się Bartosz Kurek.

youtube.com/ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Igrzyska olimpijskie coraz bliżej. Ktoś jeszcze nie potrafi tańczyć samby? Grzegorz Bociek chętnie nauczy!