Media: Smutny tydzień – Miguel Falasca nie żyje

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Przed reprezentacją Polski siatkarzy ostatni turniej fazy interkontynentalnej Siatkarskiej Ligi Narodów. Vital Heynen podjął decyzję dotyczącą składu swojej drużyny na trzy spotkania w Niemczech. Poza gospodarzami Biało-Czerwoni w Lipsku zmierzą się z Japonią i Portugalią.

skra.pl: Siatkarskim środowiskiem wstrząsnęły wiadomości o nagłej śmierci Miguela Angela Falaski. Były szkoleniowiec PGE Skry Bełchatów nie przeżył ataku serca. – To tragiczna wiadomość, w którą nie mogę uwierzyć. Młody człowiek, wieloletni sportowiec, umiera w kwiecie wieku. To się po prostu nie mieści w głowie – podkreślił prezes bełchatowskiego klubu Konrad Piechocki.

indykpolazs.pl: Wielkimi krokami zbliża się 30. Letnia Uniwersjada w Neapolu. W turnieju siatkarzy Polacy będą występować pod okiem Pawła Woickiego i Daniela Plińskiego. Znamy skład reprezentacji Polski na zawody, które rozpoczną się 3 lipca. Pierwszym przeciwnikiem Biało-Czerwonych będzie Brazylia.

cev.lu: Znamy przeciwników polskich drużyn w Pucharze CEV. Chemik Police będzie rywalizować z Galatasaray HDI Stambuł, Developres SkyRes Rzeszów zmierzy się z ASPTT Mulhouse, a przeciwnikiem Aluronu VirtU Warta Zawiercie w Challenge Cup będzie Hebar Pazardzhik.

siatkowka.gkskatowice.pl: Zmiany w GKS-ie Katowice. Nowym menedżerem śląskiej drużyny został Jakub Bochenek. – To dla mnie wielkie wyróżnienie i wyzwanie. Dziękuję Klubowi za okazane zaufanie. Cieszę się, że spędzę kolejny sezon z siatkarską GieKSą, choć teraz w zupełnie nowej roli. Chcę się z niej jak najlepiej wywiązać – mówi.

polsatsport.pl: Sezon reprezentacyjny w pełni. Wszyscy, którzy marzą już o początku zmagań klubowych mogą powoli rozpocząć planowanie wypadów na mecze, gdyż władze ligi zdradziły terminarz na sezon 2019/2020. Rywalizacja wystartuje 26 października.

youtube.com/FIVB: W oczekiwaniu na turniej finałowy Siatkarskiej Ligi Narodów siatkarek powspominajmy najciekawsze momenty fazy interkontynentalnej.