Media: Startują męskie rozgrywki, Polacy zwyciężają w Italii

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

lsk.plps.pl: Za nami dwie kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. W miniony weekend bardzo ciekawy przebieg miał mecz ekip z Legionowa i Polic. Przyjezdne przegrywały już 0:2, by ostatecznie zwyciężyć po tie-breaku. Aktualnym liderem tabeli jest Developres SkyRes Rzeszów, który rozegrał już jednak trzy mecze.

plusliga.pl: Startują rozgrywki ligowe siatkarzy. Na początek Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i ekipa z Warszawy zmierzą się o SuperPuchar Polski. Przed spotkaniem największą zagadką było, czy borykający się z problemami stołeczny team w ogóle przystąpi do rywalizacji. Pierwszy gwizdek w Gliwicach o 17.30.

volleyball.it: Ogromny pech środkowego reprezentacji Włoch. Matteo Piano w jednym z ostatnich meczów Pucharu Świata doznał urazu. Okazał się on na tyle poważny, że siatkarz musi poddać się operacji rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. Oznacza to dla niego koniec sezonu ligowego.

sport.pl: Stołeczna siatkówka uratowana. Po ogłoszeniu upadłości Onico nie było wiadomo, czy na czas uda się pozyskać nowego sponsora. Działacze warszawskiej ekipy zapewniają, że takowy się znalazł, władze ligi przyznały licencję. Nazwa tajemniczego sponsora ma zostać ujawniona lada dzień.

przegladsportowy.pl: We włoskiej Serie A nie brakuje polskich siatkarek. W ostatniej kolejce doszło do kolejnej biało-czerwonej konfrontacji. Ekipa Katarzyny Skorupy po czterech setach okazała się lepsza od teamu, w którym występuje Malwina Smarzek-Godek. Kolejną wygraną może pochwalić się również Joanna Wołosz, której drużyna przoduje w tabeli.

legavolley.it: Ruszyła rywalizacja siatkarzy w Italii. Bardzo ciekawy przebieg miał mecz ekipy prowadzonej przez Vitala Heynena. Po zaciętej rywalizacji Leon i spółka pokonali po tie-breaku zespół z Latiny. Pozostałe konfrontacje kończyły się w trzech setach. Wygrywały zespoły Mateusza Bieńka i Bartłomieja Klutha, znacznie do zwycięstwa przyczynił się Bartosz Bednorz.

youtube.com/Jastrzebski Węgiel: Ekipa z Jastrzębia nie może doczekać się nowego sezonu. Zresztą zobaczcie sami!