Media: Stocznia wyrusza na podbój świata, a Heynen odkrywa karty

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Sezon reprezentacyjny wkracza na ostatnią prostą. Po krótkim wypoczynku już 29 lipca Polacy rozpoczną zgrupowanie w Zakopanem, gdzie będą przygotowywać się do mistrzostw świata. Vital Heynen podał nazwiska zawodników, którzy pozostają w walce o wyjazd na czempionat.

polsatsport.pl: Stocznia Szczecin urasta do miana siatkarskiej potęgi w Polsce. Klub zdecydował się na kolejny spektakularny transfer i zakontraktował bułgarską gwiazdę Mateja Kazijskiego. 34-latek ostatni sezon spędził występując w lidze japońskiej.

lsk.plps.pl: XXVI Wielki Finał Kinder+Sport zakończony. W finałowej rywalizacji w Zabrzu uczestniczyło blisko 1000 młodych adeptów i adeptek siatkówki. Zwycięzcy wezmą udział w tegorocznym memoriale Huberta Wagnera i będą mieli okazję poznać reprezentację Polski.

ks.cuprum.pl: Cuprum Lubin zakończył budowanie składu na sezon 2018/2019. Ostatnim zakontraktowanym zawodnikiem jest kapitan reprezentacji Japonii Masahiro Yanagida, który w minionym roku grał w niemieckiej Bundeslidze. Kontrakt Azjaty będzie obowiązywał przez rok.

sport.trefl.com: Na kolejne wzmocnienie zdecydowali się również działacze Trefla Gdańsk. Do pomorskiej drużyny dołącza reprezentant Niemiec Ruben Schott. –  To bardzo młody gracz, ale już z dużym doświadczeniem, a także idealnie wpisujący się w kierunek, który obraliśmy przy transferach na sezon 2018/2019, by zbudować skład z zawodników perspektywicznych, którzy mogą się tutaj mocno rozwinąć – podkreślił Andrea Anastasi.

sport.pl: Kończy się przygoda Nikołaja Penczewa w PGE Skrze Bełchatów. – Pamiętam mój pierwszy wywiad dla skra.pl. Powiedziałem wtedy, że chcę wygrać złoto z Bełchatowem i to się udało – mówił zawodnik, który po dwóch latach spędzonych w mistrzu Polski zdecydował się na zmianę barw klubowych.

youtube.com/GKS Siatkówka: Ekipa z Katowic skompletowała skład. Piotr Gruszka opowiada o planach drużyny na nowy sezon. Zobaczcie!