Media: Sukces młodych Polaków i Joanny Wołosz

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Reprezentacja Polski prowadzona przez Michała Bąkiewicza wygrała mistrzostwa EEVZA i tym samym zapewniła sobie awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy U-18. W finałowej potyczce Biało-Czerwoni 3:1 pokonali Rosję. – Jestem bardzo szczęśliwy, to jak na razie największy mój sukces. Dostałem nagrodę, ale należy się ona nam wszystkim – podkreślał MVP turnieju Kacper Ratajewski.

mksbedzin.pl: TJ Sanders nie będzie kontynuował przygody w Będzinie. Kanadyjski rozgrywający boryka się z kontuzją pleców. – Nie wiadomo, kiedy dojdę do pełnej sprawności, więc musiałem podjąć bolesną, ale jedyną słuszną decyzję o zakończeniu współpracy, ponieważ wiem, że zespołowi są potrzebni zdrowi zawodnicy – powiedział siatkarz. Jego następcą będzie Grzegorz Pająk.

ivolleymagazine.it: Jastrzębski Węgiel wciąż szuka następcy Roberta Santilliego. Trwa giełda nazwisk. Na stanowisko trenera przymierzani są m.in. Raul Lozano, Alberto Giuliani, Daniel Castellani, Lorenzo Bernardi i Slobodan Kovac. W gronie potencjalnych następców Włocha znajduje się jeden Polak.

plusliga.pl: Dwóch byłych siatkarzy znalazło się w grupie 50 najbardziej wpływowych ludzi w polskim sporcie Forbesa. Paweł Zagumny i Sebastian Świderski musieli w tym zestawieniu uznać jednak wyższość Vitala Heynena. W czołowej 50. został sklasyfikowany również prezes PZPS Jacka Kasprzyka.

przegladsportowy.pl: Światowa Agencja Antydopingowa chce wykluczyć reprezentację Rosji z udziału w rozgrywkach i ich organizacji przez najbliższe cztery lata. To może być bardzo ważna decyzja w kontekście siatkarskich mistrzostw świata, które mają zostać rozegrane w 2022 roku.

polsatsport.pl: Z bardzo dobrej strony pokazują się w Lidze Mistrzyń siatkarki ŁKS Commercecon Łódź. W drugim spotkaniu tych rozgrywek łódzka ekipa 3:2 pokonala ukraiński Chimik Jużne. W czwartek bardzo trudne spotkanie czeka drugi łódzki team. Grot Budowlani zmierzą się z Fenerbahce Opet.

youtube.com/PianetaVolleyUmbria: Joanna Wołosz z koleżankami z Conegliano sięgnęły po Superpuchar Włoch. Zobaczcie, jak się cieszyły.