Media: Sukces młodych Polaków i Karola Butryna

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

cev.eu: Nie był to udany tydzień dla polskich klubów występujących w europejskich rozgrywkach. W Lidze Mistrzów ekipa z Modeny w czterech setach pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów poległa w starciu w Maaseik. W Pucharze CEV ekipa z Olsztyna przegrała po tie-breaku z Kuzbassem Kemerowo. Na otarcie łez Trefl Gdańsk rozstrzygnął na swoją korzyść mecz z zespołem z Berlina.

sport.pl: Polska aplikuje o organizację turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio. – Polski Związek Piłki Siatkowej wysłał aplikację o organizację przyszłorocznego interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego mężczyzn do igrzysk w Tokio. Światowa federacja zaproponowała nam zaś organizację kobiecego – powiedział wiceprezes PZPS Jacek Sęk.

jastrzebskiwegiel.pl: Przetasowania na ławkach trenerskich w PlusLidze. Roberto Santilli opuszcza Indykpol AZS Olsztyn i przejmuje Jastrzębski Węgiel. Zespół z Warmii będzie z kolei prowadził szkoleniowiec plajtującej Stoczni Szczecin Michał Mieszko Gogol. Ferdinando de Giorgi wybrał karierę w ojczyźnie.

sport.trefl.com: Andrea Anastasi postanowił, że w przyszłym sezonie nie będzie prowadził reprezentacji Belgii. – Tę trudną decyzję podjąłem z przyczyn osobistych, które nie pozwalają mi na bycie w pełni dyspozycyjnym dla belgijskiej reprezentacji. To było wspaniałe lato, gdy miałem okazję pracować z fantastycznymi zawodnikami – podkreślił szkoleniowiec.

bluvolleyverona.it: Matej Kazijski znalazł nowego pracodawcę. Bułgarski przyjmujący podpisał kontrakt z włoskim Blu Volley Verona. Umowa 34-latka będzie obowiązywać do końca trwającego sezonu. Kazijski rozpoczął sezon w Stoczni Szczecin.

siatkowka.gkskatowice.eu: Karol Butryn został  wyróżniony podczas 11. Edycji „Złotych Buków”. Atakujący po raz drugi z rzędu został wybrany siatkarzem roku. W trakcie gali miał miejsce specjalny moment, ponieważ na kwotę 3600 złotych wylicytowano wyjątkową bombkę przygotowaną przez sportowców GKS-u. 

pzps.pl: Reprezentacja Polski minikadetów została mistrzem Europy Wschodniej (EEVZA). W spotkaniu finałowym podopieczni Ariela Fijoła w czterech setach rozprawili się z Rosją. Po brąz sięgnęli Ukraińcy.

youtube.com/Titans Volleyball: Jak oni to obronili? Musicie to zobaczyć!