Media: Świąteczny pokój w żeńskiej kadrze i prezent od FIVB dla wszystkich zawodników

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

fivb.org: Światowa Federacja Siatkówki wreszcie wyszła naprzeciw siatkarzom i zdecydowała się na zweryfikowanie kalendarza rozgrywek. W czasie kolejnej olimpiady liczba rozgrywek ma zostać znacznie uszczuplona w myśl zasady, że mniej znaczy więcej.

legavolley.it: Siatkarze we Włoszech nie mają ani chwili wytchnienia. W drugi dzień świąt rozegrana została ostatnia kolejka pierwszej rundy fazy zasadniczej. Ekipy Bartosza Bednorza i Bartosza Kurka odnotowały porażki. Liderem tabeli jest ekipa Cucine Lube Civitanova.

plusliga.pl: Poznaliśmy gospodarza Ligi Narodów. W przyszłym roku decydujące spotkania będą rozgrywane w Turynie. Zawody będą rozgrywane od 1 do 5 lipca. – Włochy to kraj z silną tradycją w siatkówce i cieszę się, że ta tradycja kwitnie. Widać, że rośnie liczba fanów siatkówki w tym kraju, co pokazały mistrzostwa świata w 2018 roku – powiedział Ary Graça, prezydent FIVB.

przegladsportowy.pl: Ciąg dalszy afery związanej z organizacją mistrzostw świata w 2014 roku. – Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie oskarżył Mirosława P. – byłego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Artura P. – byłego wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz byłego prezesa Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, Waldemara K. – sędziego siatkówki oraz członka zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Pawła I. – sędziego siatkówki, Annę P., Anetę S., Grzegorza K., Krzysztofa L., którzy przez wiele lat współpracowali z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej – czytamy w prokuratorskim oświadczeniu.

sport.pl: Co dalej z konfliktem w żeńskiej kadrze siatkówki? Póki co Biało-Czerwone szykują się do kwalifikacji olimpijskich.  – Spotkaliśmy się przed finałem Superpucharu Włoch w Mediolanie i rozmawialiśmy przez dwie godziny. To, co tam padło, zostaje między mną, trenerem i mediatorem, który również był obecny przy rozmowie – mówi Joanna Wołosz.

lsk.plps.pl: Poznaliśmy komplet zespołów, które zmierzą się w ćwierćfinałach Pucharu Polski Siatkarek. O tytuł powalczą: Grupa Azoty Chemik Police, Developres SkyRes Rzeszów, Grot Budowlani Łódź, DPD Legionovia Legionowo, ŁKS Commercecon Łódź, BKS STAL Bielsko-Biała, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki i MKS SAN-Pajda Jarosław.

youtube.com/PGE Skra Bełchatów: W okresie świątecznych wiele siatkarskich zespołów postawiło na wspólne śpiewanie kolęd. Jednym z hitów okazało się wykonanie zawodników z Bełchatowa.