Media: Szczecin się zbroi. Powalczy o mistrzostwo?

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Vital Heynen podał skład reprezentacji Polski, który powalczy w turnieju finałowym Siatkarskiej Ligi Narodów. Do rywalizacji w Lille poza gospodarzami przystąpią jeszcze Brazylia, Rosja, Serbia oraz Stany Zjednoczone.

kpsstocznia.pl: Drugi spektakularny transfer w ekipie Stoczni Szczecin. Po zakontraktowaniu Bartosza Kurka zdecydowano się również na sprowadzenie do klubu PlusLigi Łukasza Żygadło. Ostatnio rozgrywający występował w lidze irańskiej.

przegladsportowy.pl: W Warszawie trwają prestiżowe rozgrywki w siatkówce plażowej. Do World Tour Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przystąpili jako liderzy rankingu cyklu. – Cieszymy się, że gramy w Warszawie i liczymy, że Polacy staną na podium, bo od 2011 roku i srebrnego medalu Grześka Fijałka i Mariusza Prudla w Starych Jabłonkach, żadnemu z męskich duetów się to nie udało – mówi Łosiak.

chemik-police.com: Agnieszka Bednarek-Kasza zostaje w Chemiku Police. Środkowa występuje w ekipie od 2013 roku. Wcześniej na związanie się z mistrzem Polski zdecydowała się Iga Chojnacka.

fivb.org: Bez udziału polskich zawodniczek rozpoczął się turniej finałowy Siatkarskiej Ligi Narodów siatkarek. O pierwsze w tym sezonie reprezentacyjnym trofeum walczą reprezentacje Stanów Zjednoczonych, Turcji, Chin, Holandii, Serbii i Brazylii.

lsk.plps.pl: Trefl Proxima Kraków odkrył karty jeśli chodzi o skład sztabu szkoleniowego na najbliższy sezon Ligi Siatkówki Kobiet. Asystentem Alessandro Chiappiniego będzie Filip Brzeziński. W najbliższym czasie klub ma ujawnić nazwiska zawodniczek, które będą reprezentować krakowskie barwy.

fivb.org: Jak oni blokują? Zobaczcie te akcje w oczekiwaniu na turniej finałowy Siatkarskiej Ligi Narodów.