Media: Tokio blisko, blisko, coraz bliżej

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

cev.lu: Po fazie grupowej kwalifikacji do igrzysk olimpijskich z grą w Tokio pożegnali się Belgowie, Czesi, Holendrzy oraz – co najbardziej niespodziewane – Serbowie. W czwartkowych półfinałach Francuzi po tie-breaku pokonali Słowenię, a Niemcy 3:1 wygrali z Bułgarią. O awans do Tokio zagra Francja oraz Niemcy.

cev.lu: Reprezentacja Polski bardzo dobrze radzi sobie w fazie grupowej kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Tokio. Na razie Polki pokonały Bułgarię i Holandię, do rozegrania pozostał im mecz z reprezentacją Azerbejdżanu.

lkscommerceconlodz.pl: W ŁKS-ie Commercecon Łódź szykują się zmiany. Nowy rok 2020 to dla drużyny także zmiana rozgrywającej. Kontrakt z łódzkim zespołem podpisała doświadczona zawodniczka, dwukrotna mistrzyni Włoch, Valeria Caracuta. Z klubem pożegnała się natomiast Nicole Edelman.

plusliga.pl: PGE Skra Bełchatów ma za sobą dwa sparingi z włoskim Sir Safety Conad Perugia. Pierwsze spotkanie włoski zespół wygrał 3:1, drugi mecz, bez udziału publiczności, zakończył się remisem 2:2, gdyż trenerzy Vital Heynen i Michał Mieszko Gogol umówili się na rozegranie właśnie czterech partii.

przegladsportowy.pl: – W żadnym innym kraju na świecie siatkówka nie budzi takiego zainteresowania i nie jest tak zakorzeniona w kulturze sportowej. Chyba tylko Brazylię można pod tym względem porównać z Polską. Polskie społeczeństwo kocha tę dyscyplinę i chce ją oglądać, ale poziom sponsoringu i marketingu, jak na tutejsze możliwości, jest żenująco niski. Są tu ogromne możliwości, ale ludzie nie potrafią sprzedawać produktu i wykorzystać potencjału – mówi australijski szkoleniowiec Mark Lebedew.

sportowefakty.wp.pl: – Jadę na igrzyska po medal, nie lubię brązu, a srebro jest trochę głupie. Jeśli wrócimy z medalem, powinniśmy być usatysfakcjonowani, taki stawiałem przed zespołem cel. Jednak szczęśliwy będę tylko ze złota – zadeklarował trener reprezentacji Polski Vital Heynen.

youtube.com/Volleyball World: Kwalifikacje olimpijskie rozgrywane są nie tylko w Europie. W piątkowy poranek awans do Tokio zapewniły sobie Argentynki.