Media: Trefl zwycięża, Wspaniały gromi

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

fundacjawagnera.pl: Znamy termin XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Prestiżowy turniej zostanie rozegrany od 1 do 3 sierpnia. Wciąż nie wiadomo jeszcze, kto będzie uczestnikiem zawodów.

treflgdansk.pl: Historyczny wynik Trefla Gdańsk. Podopieczni Andrei Anastasiego po pięciosetowym boju pokonali PGE Skrę Bełchatów i awansowali do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. – Piszemy kolejny niesamowity rozdział w historii naszego klubu i jestem z tego powodu niezmiernie szczęśliwy. To niesamowite i niewiarygodne, czego dokonaliśmy w tegorocznej Lidze Mistrzów – mówił po meczu włoski szkoleniowiec.

onicowarszawa.pl: Duże zamieszanie wokół spotkania ONICO Warszawa z Treflem Gdańsk. Mecz finalnie zostanie rozegrany w łódzkiej Atlas Arenie, gdyż Torwar jest w tym okresie niedostępny dla stołecznej drużyny. Klub poszukiwał innej lokalizacji, jednak łódzką uznał finalnie za najatrakcyjniejszą.

sportdziennik.pl: Były trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zabrał głos w sprawie Tomasza D., który miał narazić zawodników i trenerów klubu na stratę blisko dwóch milionów złotych. – Nie ma przebacz! Nawet jedno małe słowo „przepraszam” się nie pojawiło. Tacy ludzie nie mogą funkcjonować w naszej dyscyplinie – grzmiał Waldemar Wspaniały.

skra.pl: PGE Skra Bełchatów wciąż musi radzić sobie bez kilku kluczowych zawodników. Na czele tej listy znajduje się Mariusz Wlazły. Doświadczony atakujący boryka się z kontuzją barku i aktualnie przechodzi leczenie we Włoszech.

volleyball.it: Andrea Gardini zadecydował, że w kolejnym sezonie nie będzie selekcjonerem reprezentacji Słowenii. Szkoleniowiec argumentuje decyzję względami prywatnymi i póki co skupia się na ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

youtube.com/Volleyball Explained: Jedni go kochają, drudzy nienawidzą. Niejeden zazdrości ekspresji. Zobaczcie Vitala Heynena w akcji.