Media: Trener Andrzej Niemczyk walczy z rakiem płuc

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

polsatsport.pl: W minionym tygodniu siatkarski świat obeszła tragiczna wiadomość, że trener Andrzej Niemczyk w stanie krytycznym przebywa w szpitalu. Po szczegółowych badaniach okazało się, że trener „Złotek” musi stoczyć walkę z rakiem płuc. Leczenie utytułowanego szkoleniowca rozpocznie się 1 lutego.

rzeszow.sport.pl: Asseco Resovia Rzeszów została mianowana organizatorem turnieju finałowego Ligi Mistrzów. Rywalizacja czterech najlepszych drużyn w Europie będzie toczyć się w dniach 16-17 kwietnia 2016 roku w krakowskiej Tauron Arenie.

wordofvolley.com: Robert Horstink zdecydował się na oficjalne zakończenie sportowej kariery. 34-letni skrzydłowy reprezentacji Holandii od dłuższego czasu boryka się z kontuzją kolana.

atomtrefl.pl: 25 stycznia zaszły zmiany w zarządzie PGE Atomu Trefla Sopot. Marek Wierzbicki został wybrany nowym prezesem, a Bartosz Kurnatowski wiceprezesem klubu.

jastrzebskiwegiel.pl: Na zmiany zdecydowała się również Rada Nadzorcza Jastrzębskiego Węgla. Adam Gorol będzie pełnił funkcję nowego prezesa klubu. Dotychczas piastujący to stanowisko Przemysław Michalczyk będzie jego zastępcą. Celem zmian jest poprawa sytuacji finansowej spółki.

mksbedzin.pl: Stelio DeRocco dokonał zmian personalnych w MKS-ie Będzin. W sztabie szkoleniowym zabrakło miejsca dla Tomasza Wasilkowskiego. Drugim trenerem został Rafał Murkiewicz, a statystykiem Mateusz Musiał.

A.S. Volley Lube/youtube.com: William Priddy jest zimowym nabytkiem Cucine Lube Banca Marche Civitanova. Utytułowany Amerykanin zadebiutował w nowych barwach w zwycięskim pojedynku z ekipą z Padwy. Zobaczcie, co powiedział po zwycięstwie!