Media: Tydzień pod znakiem roszad. Gruszka wyleciał z hukiem, wielki powrót Castellaniego

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

plusliga.pl: Ważna decyzja władz PlusLigi. Zdecydowano się na radykalne zmiany w kalendarzu rozgrywek ligowych od sezonu 2020/2021. Pierwsza kolejka planowana jest od piątku do poniedziałku (25-28 września). Tylko raz, tuż przed Bożym Narodzeniem, odbędzie się kolejka w środku tygodnia. Aż do końca fazy zasadniczej mecze rozgrywane będą tylko w weekendy.

polsatsport.pl: Łukasz Kaczmarek ma za sobą trudne chwile. Atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wraca do siatkówki po chorobie. – Nadwyrężyłem swój organizm i musiałem na pewien czas dać sobie spokój z siatkówką. Wstępna diagnoza zakładała pół roku rekonwalescencji, na szczęście okazało się, że wrócę do grania znacznie szybciej – opowiada zawodnik.

przegladsportowy.pl: Vital Heynen ma sporo pretensji do władz PlusLigi. Selekcjoner reprezentacji Polski domaga się skrócenia rozgrywek w związku z igrzyskami olimpijskimi. – Jeśli polskie środowisko siatkarskie nie chce medalu reprezentacji Polski w igrzyskach, to wystarczy mi o tym powiedzieć i sam sobie będę radził – mówi rozgoryczony Belg.

assecoresovia.pl: Skończyła się cierpliwość władz Asseco Resovii Rzeszów. Po kolejnej porażce ligowej z GKS-em Katowice ze stanowiskiem trenera pożegnał się Piotr Gruszka. Póki co sytuację ma ratować dotychczasowy asystent utytułowanego siatkarza Wojciech Serafin. W najbliższej kolejce podkarpacki team będzie rywalizował na wyjeździe z BKS-em Visłą Bydgoszcz.

indykpolazs.pl: Daniel Castellani wraca do Polski. Były selekcjoner reprezentacji Polski związał się z Indykpolem AZS-em Olsztyn. – To znakomity fachowiec, jeden z najlepszych trenerów na świecie. Mam nadzieję, że limit kontuzji w tym sezonie został wyczerpany. Wierzę, że pod wodzą nowego trenera, awansujemy do najlepszej ósemki – podkreśla prezes klubu Tomasz Jankowski.

fundacjawagnera.pl: XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera zaplanowano w tym roku na 9-11 lipca. Organizatorzy zdradzili, że poza Polską w tegorocznych zmaganiach weźmie udział reprezentacja Argentyny. Gospodarzem rywalizacji po raz kolejny będzie Kraków.

youtube.com/Slepsk TV: Wielkie ułatwienie dla beniaminka z Suwałk. Nicolas Szerszeń będzie występował jako Polak.