Media: W Polsce bezbarwnie, a we Włoszech na pięści, czyli walka o mistrzostwo w toku!

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Na początku czerwca w Polsce odbędą się dwa turnieje fazy grupowej World Grand Prix siatkarek. Polskie zawodniczki w Zielonej Górze będą rywalizować w dniach 3-5 czerwca i zmierzą się z Kanadyjkami, Czeszkami i Portorykankami. Tydzień później Polki przeniosą się do Włocławka, gdzie od 10 do 12 czerwca zagrają z reprezentacjami Argentyny, Kenii i ponownie Portoryko. Bilety dostępne są na stronie eBilet.pl.

halkbankspor.org.tr: Kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak w niedzielę został mistrzem Turcji. Złoty medal dało Halkbankowi zwycięstwo nad Fenerbahce Stambuł 3:0.  Polak został wybrany MVP i najlepszym przyjmującym turnieju finałowego.

zaksa.pl: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie kroczy po zwycięstwo w tegorocznej PlusLidze. Po dwóch imponujących zwycięstwach walka przenosi się na Podkarpacie, gdzie Resovia na pewno będzie chciała wrócić do gry.

impelwroclaw.pl Z pierwszej potyczki pomiędzy zespołami z Wrocławia i Dąbrowy Górniczej obronną ręką wyszły wrocławianki i to one są o krok od brązowego medalu OrlenLigi. Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami zdecydowanie zasługuje na miano – jak na razie – najlepszego spotkania o medale zarówno Orlen jak i PlusLigi.

wksczarni.pl: Zmiana w zespole Cerradu Czarnych Radom była nieunikniona. W sezonie 2016/2017 drużynę poprowadzi Robert Prygiel, który zastąpi Raula Lozano. Ten drugi skupi się na pracy z reprezentacją Iranu.

nto.pl: Mateusz Bieniek, największa gwiazda Effectora Kielce i zawodnik reprezentacji Polski, od najbliższego sezonu ma grać w zespole ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Menadżer Bieńka oficjalnie potwierdził te informacje i młody zawodnik po zakończeniu sezonu ma dołączyć do drużyny z Opolszczyzny.

budowlanilodz.pl: Tuż przed rozpoczęciem batalii o 5. miejsce w OrlenLidze w ekipie Budowlanych Łódź podpisane zostały kontrakty na kolejny sezon. W łódzkim zespole na piąty sezon pozostanie Sylwia Pycia, a na trzeci Gabriela Polańska.

youtube.com: Trzeci mecz półfinałowy w lidze włoskiej przyniósł wiele emocji. Na parkiecie zakotłowało się w trakcie trzeciego seta po bloku w wykonaniu Tine Urnauta. Reakcja Słoweńca najwidoczniej nie spodobała się Bruno, który postanowił powiedzieć mu kilka gorzkich słów. Doszło do pyskówki. Zobaczcie, co stało się później.