Media: ważne doniesienia z Nysy, Ankary i Kazania

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

lsk.plps.pl: Znamy gospodarza turnieju finałowego Pucharu Polski siatkarek. Najlepsze drużyny powalczą w dniach 11-12 marca w Nysie. – Cieszymy się bardzo, że po wielu latach duża siatkówka wraca do Nysy. Wiemy, że jest to miasto siatkarskie, gdzie ostatni raz spotkaliśmy się w 1996 roku na finale Pucharu Polski. Teraz po 22 latach na nowo, w nowej hali zostanie rozegrany turniej finałowy Pucharu Polski w piłce siatkowej kobiet – mówił Artur Popko.

polsatsport.pl: Mateusz Bieniek kolejnym siatkarzem, który zdecydował się na pozostanie w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Środkowy związany jest z ekipą mistrza Polski od 2016 roku. Wcześniej swoje umowy przedłużyli Benjamin Toniutti oraz Paweł Zatorski.

lodz.wyborcza.pl: Tuż przed rozpoczęciem turnieju finałowego Pucharu Polski we Wrocławiu poważnej kontuzji doznał Grzegorz Łomacz. Rozgrywający PGE Skry Bełchatów naderwał więzadła poboczne w kolanie i czeka go kilkutygodniowa przerwa. Odpowiedzialność za reżyserowanie gry bełchatowskiej drużyny będzie tym samym spoczywała na barkach Marcina Janusza.

ivolleymagazine.it: Matthew Anderson zostaje w Kazaniu. Siatkarz reprezentacji Stanów Zjednoczonych zdecydował, że również kolejny sezon będzie rywalizował w lidze rosyjskiej. Według doniesień medialnych do Zenitu dołączyć ma Osmany Juantorena, który zastąpiłby na pozycji przyjmującego Wilfredo Leona.

indykpolazs.pl: Jan Hadrava i Paweł Woicki to kolejni siatkarze, którzy już na tym etapie sezonu podjęli decyzję o swojej przyszłości klubowej. Zawodnicy przedłużyli kontrakty w Indykpolu AZS Olsztyn. Atakujący o rok, a rozgrywający o dwa lata.

przegladsportowy.pl: Bartosz Kurek zakończył rehabilitację w Polsce i wrócił do Turcji, gdzie będzie kontynuował walkę o powrót do gry. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy będzie gotowy do wyjścia na boisko. Zirat Bankasi Ankara czeka na ten moment z niecierpliwością, gdyż przyjmujących tureckiej ekipy dopadła plaga kontuzji.

youtube.com/volleyball.it: Sir Safety Perugia z Pucharem Włoch! Zobaczcie, jak wyglądała ostatnia akcja meczu finałowego.