Media: Ważny jubileusz Vitala Heynena

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

ivolleymagazine.it: Jacek Kasprzyk zdradził, że Wilfredo Leon będzie mógł występować w reprezentacji Polski od 24 lipca. Oznacza to więc, że Polak kubańskiego pochodzenia będzie mógł wspomóc ekipę Vitala Heynena podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który rozpocznie się 9 sierpnia.

cev.eu: Za nami kolejny tydzień rywalizacji w siatkarskiej Lidze Mistrzyń. Niestety tylko siatkarki Grotu Budowlanych Łódź mają powody do zadowolenia, gdyż pokonały po tie-breaku RC Cannes i zajmują drugie miejsce w tabeli grupy C. Chemik Police i ŁKS Commercecon Łódź muszą pogodzić się z kolejną porażką.

volleyball.it: Pierwsze ważne trofeum we Włoszech rozdane. Ze zdobycia Pucharu Włoch mogą cieszyć się siatkarki Novary, które po emocjonującym meczu finałowym w tie-breaku pokonały Imoco Volley Conegliano. Joanna Wołosz zdobyła w tym spotkaniu trzy „oczka”.

jastrzebskiwegiel.pl: Dawid Konarski zdecydował się na przedłużenie umowy z Jastrzębskim Węglem. – Dla mnie jako prezesa jest to bardzo dobra informacja, że dwukrotny mistrz świata chce pozostać w naszym klubie na dłużej. Jest to potwierdzenie, że zawodnik klasy światowej dobrze ocenia klub, jego funkcjonowanie i widzi on tutaj dla siebie szansę walki o najwyższe cele – skomentował prezes klubu Adam Gorol.

onicowarszawa.pl: Powoli kształtuje się skład Onico Warszawa na przyszły sezon. Na przedłużenie umowy ze stołecznym klubem zdecydował się Andrzej Wrona. – Pierwszy raz będę występował w jakimś klubie dłużej niż trzy lata i fajnie, że to jest mój dom – tu, gdzie się urodziłem, wychowałem – podkreślił środkowy.

onet.pl: Minął rok od kiedy Vital Heynen jest selekcjonerem reprezentacji Polski. Największym sukcesem szkoleniowca jest mistrzostwo świata wywalczone z polskimi siatkarzami jesienią. Przed polską reprezentacją bardzo ważny sezon, w którym najważniejsze będą mistrzostwa Europy i kwalifikacje do igrzysk olimpijskich.

youtube.com/Titans Volleyball: Siatkarze to jedni z bardziej sprawnych sportowców. Zobaczcie 50 dowodów na tak postawioną tezę.