Media: Weekend pod znakiem reprezentacyjnych sukcesów

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Polskie siatkarki rozpoczęły rywalizację w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata. W pierwszym spotkaniu podopieczne Jacka Nawrockiego pokonały Cypr. W środę ich przeciwniczkami będzie reprezentacja Islandii.

cev.lu: Polscy juniorzy i juniorki zakwalifikowali się do mistrzostw świata. Podopieczni trenera Pawlika rywalizowali w Berlinie, gdzie poza gospodarzami rozprawili się z Belgami i Łotyszami. Siatkarki prowadzone przez Wiesława Popika natomiast pokonały Belgijki, Niemki i Bułgarki.

worldtour.2017.fivb.com: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak doskonale rozpoczęli rywalizację na plaży. Polska para dotarła aż do finału, gdzie musiała uznać wyższość utytułowanych Brazylijczyków Alicona Ceruttiego i Bruno Oscara Schmidta. Teraz rywalizacja przenosi się do Moskwy.

fundacjawagnera.pl: Krzysztof Ignaczak pożegnał się z kibicami reprezentacji Polski i oficjalnie zakończył karierę sportową. Uroczystości odbyły się w katowickim Spodku, gdzie polscy siatkarze rywalizowali towarzysko z Iranem, odnosząc pewne zwycięstwo. Podczas bogatej kariery, Krzysztof Ignaczak wygrał Mistrzostwa Świata (2014), Mistrzostwa Europy (2009) i Ligę Światową (2012). Na jego klubowy dorobek składa się natomiast 14 ligowych medali oraz drugie miejsce w Lidze Mistrzów.

aluronwarta.pl: Hit transferowy w Zawierciu. Beniaminek zdecydował się zatrudnić nowego szkoleniowca – Włocha Emanuele Zaniniego. – Chciałbym, aby nowy zespół cechowała charyzma oraz waleczność. Myślę, że po wzmocnieniu kilkoma zawodnikami jesteśmy w stanie pokazać nową jakość w PlusLidze – mówił nowy szkoleniowiec. Dominik Kwapisiewicz, który do tej pory pełnił funkcję pierwszego trenera, zostanie asystentem Zaniniego.

gkskatowice.eu: Zarząd GKS-u Katowice podał się do dymisji. Ma to bezpośrednią przyczynę w niesatysfakcjonujących wynikach sekcji piłkarskiej, która za sprawą słabej rundy wiosennej odebrała sobie szanse na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Decyzje o przyszłości klubu podejmie miasto Katowice.

youtube.com/Chemik Police: Doniesienia z Polski północnej są następujące: Aleksandra Jagieło żegna się z klubem, a Katarzyna Zaroślińska mówi… pomidor!