Media: Wielki awans Bieńka, Trefl wychodzi na prostą

Przegląd prasy i innych mediów europejskich. VolleyCafe.pl bardzo subiektywnie wybiera siatkarskie ciekawostki minionego tygodnia.

pzps.pl: Polskie siatkarki doskonale rozpoczęły turniej w Bydgoszczy w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów. W pierwszym meczu po trzech setach mogły cieszyć się ze zwycięstwa nad Argentyną.  – Od dzisiaj możemy spokojnie patrzeć w tabelę. W kolejnych meczach znowu chcemy sprawiać radość kibicom – mówił Jacek Nawrocki. W środę Polki będą rywalizować z Niemkami.

sirsafetyperugia.it: Wielki transfer w Serie A. Filippo Lanza po wielu latach opuszcza Trentino Volley. Reprezentacyny przyjmujący w przyszłym sezonie będzie występował w ekipie mistrza Włoch Sir Safety Perugia. – Pippo to doskonały gracz dla naszego zespołu – podkreślił Lorenzo Bernardi.

developres.rzeszow.pl: Katarzyna Zaroślińska-Król znalazła nowy klub. W przyszłym sezonie atakująca będzie reprezentować barwy Developresu SkyRes Rzeszów. W minionym sezonie siatkarka występowała w Chemiku Police.

sport.pl: Trefl Gdańsk zdecydował się na rywalizację w siatkarskiej Lidze Mistrzów. To wielki sukces gdańskiej drużyny, która w minionym sezonie mogła nawet zniknąć z siatkarskiej mapy Polski. – To świetna forma promocji dla sponsorów i partnerów, których działalność wykracza poza granice naszego kraju, bądź firm zagranicznych, chcących wyeksponować swoją markę w wielu państwach, z głównym nastawieniem na Polskę – mówi Dariusz Gadomski, prezes klubu.

przegladsportowy.pl: Polscy siatkarze od piątku będą rywalizować w Osace w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów. Trener Vital Heynen zdecydował się rotować składem i dać urlop kilku podstawowym zawodnikom. W tym kontekście kapitanem reprezentacji został Mateusz Bieniek.

volleyball.it: Michał Kędzierski zdecydował się na opuszczenie PlusLigi i spróbowanie swoich sił w lidze włoskiej. Były rozgrywający Asseco Resovii Rzeszów w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Biosi Indexa Sora. Klub zakończył ubiegłoroczne rozgrywki na 13. miejscu.

youtube.com/Aluron Vitru Warta Zawiercie: Bartosz Gawryszewski w przyszłym sezonie będzie występował w ekipie z Zawiercia. Dlaczego wybrał ten kierunek? Zobaczcie!